Спецможливості
Новини

Посівна під загрозою: аграрії попереджають про нестачу вологи

01.04.2020
1725
Посівна під загрозою: аграрії попереджають про нестачу вологи фото, ілюстрація

Обсяги врожаю окремих культур цьогоріч можуть знизитися на 30% через критично низький рівень вологи у ґрунті.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.

"Аграрії вийшли в поля і розпочали посівну, оскільки розуміють, що стоять на сторожі продовольчої безпеки країни. Наразі є чимало проблем, з якими стикнулися агровиробники – їхні оборотні кошти знецінюються через девальвацію гривні, товарні запаси – через падіння товарних ринків с/г продукції, банки посилюють кредитну політику, очікуючи зростання числа дефолтів", - заявили у Всеукраїнській аграрній раді.

Крім того, цього року аграрії стикнулися з проблемою критично низького рівня вологи у ґрунті.

"Агровиробники відзначають надто малий вміст вологи у ґрунті практично у всіх регіонах... Однак, у південних регіонах рівень вологи просто критичний", - йдеться у повідомленні.

За словами представників асоціації, низький рівень вологи негативно впливає на розвиток кореневої системи культури. Крім того, зерно при нестачі вологи може не дати таких рясних сходів, як могло, що також позначиться на урожайності. 

"Посіви, які були здійснені в ранні терміни, ще змогли "вхопити" вологу. Разом з тим, у тих культурах, які сіятимуться пізніше – цукровий буряк, кукурудза – можуть бути проблеми зі сходами. Ще одна проблема – внесення мінеральних добрив. Наприклад, аміачні добрива, які вносяться в середині квітня, не будуть діяти при відсутності вологи", - повідомили у ВАР.

"Допомогти могла б дощова та сонячна погода весною. Однак, аграрії прогнозують, що на очікуваний рівень урожайності вийти уже не вдасться. Дехто з агровиробників уже підрахував, що матиме на 20-30% менше урожаю, ніж очікував", - кажуть аграрії.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0