Спецможливості
Новини

Політика влади спрямована на вимивання обігових коштів з АПК?

19.06.2017
2035
Політика влади спрямована на вимивання обігових коштів з АПК? фото, ілюстрація
Протягом останніх двох років політика влади спрямована на те, щоб витягнути з агропромислового комплексу оборотні кошти. Мінус податок на землю, мінус 20% ПДВ. А якщо ще й землю продавати стануть - це ще мінус 60% грошей з обігу

Протягом останніх двох років політика влади спрямована на те, щоб витягнути з агропромислового комплексу оборотні кошти. Мінус податок на землю, мінус 20% ПДВ. А якщо ще й землю продавати стануть - це ще мінус 60% грошей з обігу. Чому - пояснив глава асоціації фермерів Харківської області Іван Биков, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.

"Припустимо, у людини є 100 га землі в оренді, він вкладає в гектар 10-12 тис. грн (на насіння, добрива, технології). А купити цей же гектар коштуватиме більше $1000. Тобто, в три рази дорожче. Ось, припустимо, приходять до нього 20% орендарів, і кажуть: "Ми хочемо продати землю". І тоді фермер повинен її купити, інакше йому обробляти буде нічого. А щоб її купити, уявіть, скільки грошей потрібно вилучити з обороту. Значить, я менше вкладу у виробництво, у мене будуть значно менші врожаї. Плюс багато продукції піде на експорт - ніхто ж не хоче продавать свій товар за дерев'яні гривні. В результаті, через пару років такого господарювання країна зрозуміє що таке голод", - пояснює свою точку зору фермер.

За його словами, коли два роки тому він очолив асоціацію, то рентабельність його господарства становила 140%. "Це надприбутки. Вкладаючи в кожен гектар землі 15 тис. грн (на обробку, добрива і так далі), я повертав собі ці 15 тис., і ще мав 140% зверху. Іншими словами, я міг конкурувати з великими холдингами. Сьогодні, вкладаючи ті ж 15 тис., я з трудом відбиваю їх назад. І це, схоже, тільки початок", - вважає І. Биков.

Фермерське господарство І. Бикова знаходиться в Харківській області. Останнім часом ці 50 га землі обходяться його господареві дуже дорого.

"За останні роки змінилося все. Спочатку Арсеній Яценюк (колишній прем'єр-міністр, - Ред.) "оптимізував систему оподаткування". Мовляв, ми зменшили кількість податків. Зменшили. Але податок на землю зріс в 19,8 разів! Не на 19, 8%, а в 19,8 разів! Після цього у нас забрали пільги по ПДВ. Завдяки цьому податку, введеного ще Кучмою (екс-президент Леонід Кучма, - Ред.), Україна зуміла вибитися з числа відсталих аграрних країн. І сьогодні ми займаємо перші місця в світі за п'ятьма торговим позиція. Наприклад, з експорту соняшникової олії. А можливим це стало тому, що Л. Кучма свого часу заборонив експорт насіння. В результаті, великий капітал змушений був прийти сюди, побудувати тут переробні заводи, і експортувати масло", - продовжує аграрій.

Також він зазначив, що Україна по меду третій рік тримає перше місце. "Але це ініціатива не держави. Тут перекупники спрацювали, користуючись величезною різницею в ціні. Справа в тому, що на світовому ринку літр меду коштує $10, а у нас закупівельна ціна складає 45 грн/кг. Крім того, ми вже повинні були ось- ось посунути Америку по пшениці і кукурудзі, але тепер, боюся, вже не посунемо", - констатує І. Биков.

Втім, І. Биков, втім, не вірить, що справа в нестачі грошей. Він бачить в цьому цілеспрямовану політику держави.

"На світовому ринку міцна Україна нікому не потрібна. Ось дивіться, раніше кукурудза на світових ринках коштувала $400, але коли ми вийшли на ринок ціна впала до $167. Там ще, звичайно, інші чинники зіграли свою роль, падіння ціни на нафту, наприклад. Але тим не менш, конкурентоспроможна Україна нікому в світі не потрібна. Тому наш уряд і проводить реформу по обвалу гривні з метою зменшення населення країни", - упевнений фермер.

Інтерв'ю
Валерія Маринюк
Валерія Валеріївна Маринюк у 2023 році отримала у спадок ТОВ «Алмар Агро», яке розташоване в селі Котюжани Могилів-Подільського району Вінницької області. Аграрне господарство спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних та технічних... Подробнее
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів

1
0