Повна заборона використання препаратів на основі хлорпірифосу є недоцільною, — УКАБ
Повна заборона використання препаратів на основі хлорпірифосу є недоцільною. Такого висновку прийшли фахівці Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України, повідомив Український клуб аграрного бізнесу.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз УКАБ.
«Дослідження, проведені науковим центром, показали, що при дотриманні регламентів при застосуванні препаратів на основі хлорпірифосу українські агровиробники можуть гарантувати, що залишки цієї діючої речовини не перевищать 0,01 мг/кг, а отже, відповідатимуть вимогам ЄС для імпорту сільгосппродукції. Досліди з різними нормами внесення і в різні фази розвитку культур проводилися на озимій пшениці, ярому ячмені, кукурудзі, ріпаку, соняшнику та сої. В усіх зразках рівень залишків хлорпірифосу був нижче 0,01 мг/кг», — ідеться в повідомленні.
Також наголошується, що на даний час в Україні зареєстровано близько 40 препаратів на основі хлорпірифосу і, за різними підрахунками, ними обробляють від 35 до 45% всіх посівних площ.
«Рівноцінну заміну таких препаратів знайти на українському ринку досить важко. Вони є ефективними і відносно недорогими, а також забезпечують пролонговану дію, адже мають низький ризик виникнення резистентності у шкідників, і тому є майже незамінними складовими антирезистентних програм захисту різних сільгоспкультур», — вважають в УКАБ.