Погодні умови були сприятливими для закінчення вегетації озимих культур, – НААН
В умовах нинішньої осені температурний режим, перевищуючи багаторічні показники сум ефективних температур у середньому на 156°С, дозволив максимальній кількості посівів пшениці озимої та інших колосових культур в Україні увійти в зиму у фазі «кущіння», незважаючи на пізню появу сходів, повідомили фахівці НААН України.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.
«Погодні умови в листопаді виявились досить сприятливими для закінчення вегетації озимих культур, особливо для посівів пізніх строків сівби. Тепла погода та достатні вологозапаси ґрунту сприяли активним ростовим процесам рослин», – зауважили вчені.
Обстеження посівів озимих зернових культур на початку третьої декади листопада науковцями ДУ Інститут зернових культур НААН показало, що рослини припинили лінійний приріст. При цьому в найкращому стані припинили вегетацію посіви пшениці озимої після кращих попередників (чорний пар та горох), сівба яких проводилася з 15 по 30 вересня. Рослини за такої сівби знаходяться у фазі «кущіння». Разом з тим на таких посівах відмічається незначне переростання рослин, яке в подальшому не матиме безпосереднього негативного впливу на зимостійкість та формування врожайності пшениці озимої, але може спричинити розвиток на таких полях мишовидних гризунів та хвороб.
За сівби в першій половині жовтня в більшості рослин у середньому відмічається від 2 пагонів до 3 листків висотою 15-23 см. За надпізньої сівби, в другій половині жовтня, рослини утворили сходи, що налічують 1-3 листки висотою 12-18 см.
«У цілому озимі зернові культури на більшості посівних площ в Україні припинили вегетацію в доброму і задовільному стані, але він у подальшому буде залежати від рівня загартування рослин найближчим часом та погодних умов у зимовий період», – констатували фахівці.