Під Радою пройшла попереджувальна акція проти урядового законопроекту про обіг землі
3 жовтня в Києві перед Верховною Радою пройшла попереджувальна акція проти урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення, пише propozitsiya.com.
Організатором акції виступила Всеукраїнська аграрна рада. До неї також приєдналися АФПЗУ та Аграрний союз України.
Кілька тисяч чоловік, котрі приїхали до Києва на заклик ВАР, протестували, як пояснили організатори, не проти обігу сільськогосподарських земель самого по собі, а проти загрози втрати дрібними й середніми сільгоспвиробниками землі, на якій вони працюють. Адже учасники акції протесту вважають недостатніми закладені в законопроект обмеження, покликані надати пріоритет вітчизняному сільгоспвиробнику.
Наприклад, обмеження щодо максимальних обсягів землі, якими може володіти одна особа, — 0,5% усіх земель України — аграрії вважають дуже ліберальним, адже це становить більше 100 тис. га — таких латифундій немає в жодній розвинутій країні. До того ж це обмеження, вважають учасники акції протесту, нескладно обійти, зареєструвавши на одних і тих самих власників кілька підприємств. Ще легше обійти заборону на придбання землі іноземцями: для цього іноземцеві достатньо створити юрособу в Україні.
«Найголовніше – ми чекали, що нас запитають, як ми бачимо земельну реформу. Але цього не сталося», — відзначили аграрії, що виступали з трибуни. Вони нагадували президенту країни, якого більшість із них ще недавно підтримала, його обіцянку нічого не вирішувати в країні без референдуму. «Чи для цього ми стільки років працювали, брали кредити, піднімали село, допомагали вийти Україні на провідні місця в світі за експортом сільгосппродукції», — виголошували з трибуни аграрії.
Перед аграріями виступили голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, голова АФПЗУ Микола Стрижак, також ціла низка політиків: Юрій Бойко, Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок, Герой України Степан Хмара, нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, який нагадав, що представляє округ на півночі Одещини, де 60% населення живуть у селі. Таким чином, перед аграріями виступили представники всіх парламентських сил, включаючи єдиного депутата від «Свободи» Оксану Савчук, — окрім «Слуг народу».
Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій чітко заявили, що іноземці не повинні мати права на придбання української землі ні напряму, ні через зареєстровані в Україні юрособи, що необхідно різко зменшити кількість землі, що може бути продана в одні руки і що навіть у розрізі ОТГ вся земля не повинна належати одному господарю.
У разі, якщо уряд не відкличе свій законопроект, учасники мітингу пообіцяли прибути під парламент 11 жовтня, в день, на який призначено засідання аграрного комітету ВР, у значно більшій кількості і з технікою.
Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com