Спецможливості
Новини

Чому українці їдять російські огірки?

29.12.2021
985
Чому українці їдять російські огірки? фото, ілюстрація

Основним постачальником парникових огірків в Україну є Російська Федерація. Така ситуація склалася через те, що українські фермери стикаються з проблемами вирощування та реалізації своєї продукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.com.

Зокрема, одна з причин — великі витрати на енергоресурси, заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

«У нас на сьогоднішній момент основним постачальником парникових огірків є Російська Федерація. Для того, щоб виростити в українських умовах огірок в теплиці, необхідно опалювати, освітлювати тощо», — зауважив він.

Пендзин додав, що на російському ринку сьогодні енергоресурси дешевші, ніж на українському.

Він також пояснив, чому українські торговельні мережі закуповують російський продукт замість українського. 

«Торговельна мережа працює з максимально дешевим продуктом. Вона не буде укладати угоду на один огірок вітчизняного виробника. Їх цікавлять певні обсяги, умови поставки, які виконуються секунда в секунду. Їх цікавить гарантія постачання тієї чи іншої продукції на полиці супермаркета», — наголосив Пендзин.

«Окрім цього, вихід продукту на полицю супермаркету коштує гроші. І не завжди український фермер згоден це оплачувати», — додав він.

Економіст також навів приклад підтримки фермерства в країнах Євросоюзу, де в доході європейського фермера 65% — це дотації держави. При цьому в ЄС ретельно захищають власні ринки від імпорту.

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее

1
0