Спецможливості
Новини

Перспективи українських сіл стають все більш сумними

29.05.2018
2424
Перспективи українських сіл стають все більш сумними фото, ілюстрація

Українські села вимирають з неймовірною швидкістю, в зв'язку з чим майбутнє України стає все більш непередбачуваним, пише propozitsiya.com, посилаючись на дані Мінрегіонбуд.

Скорочення населення, перш за все працездатної його частини, вимирання, втеча висококваліфікованих фахівців - все це може виявитися чи не серйозніше, ніж війна. Адже мова йде про трудовий і взагалі людський потенціал у широкому сенсі, що включає як наявність самих людей, так і факт володіння ними необхідними професійними, інтелектуальними і морально-психологічними якостями.

Нинішні демографічні тенденції в цьому сенсі є вкрай небезпечними.

Мінрегіонбуд оприлюднив дані про темпи скорочення сільського населення України.

Фактично, кожен рік українські села втрачають 1% населення. Причини - низька народжуваність, висока смертність і від'їзд молоді в міста.

Найшвидше скорочення сільського населення відзначено в Харківській і Сумській областях. Щороку воно убуває на 1,7-1,8%. Високі темпи характерні і для Київщини, Полтавщини, Житомирщини. Історично ці регіони слугували постачальником мігрантів для великих міст - Києва, Харкова та Дніпра.

До того ж для сіл Рівненської області характерна найвища в Україні народжуваність. Тільки тут жінки народжують в середньому по 2,3 дитини - саме такий рівень потрібний для природного відтворення населення. Незважаючи на це, місцеві села щорічно втрачають 1,2% жителів через міграцію в міста і інші регіони України.

Найменше депопуляція торкнулася сіл Закарпаття і Буковини. Для них характерна висока народжуваність і низький рівень міграції. Але і тут села втрачають по 0,4% населення в рік.

В цілому, здебільшого в регіонах країни сільське населення щороку зменшується на 0,7-1,2%. Це вже призводить до закриття шкіл, дитсадків та амбулаторій, а також скорочення інтенсивності транспортного сполучення.

Ключові слова: населення, села, міграція

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0