Спецвозможности
Новости

Перша молочна облігаційна позика

05.06.2008
601
Перша молочна облігаційна позика фото, иллюстрация

“Ми добре розуміємо, що сьогодні — лідери. Але саме це і не дає нам спочивати на лаврах”. Точніше, ніж словами самого генерального директора АТ “Галактон” В. Чагаровського, не охарактеризуєш стан справ на відомому молокопереробному підприємстві. Створено його у 1995 р. на базі виробництва Київського міськмолзаводу №2, який теж свого часу був піонером технологій молочної промисловості колишнього СРСР. Саме тут 16 років тому вперше було запущено лінію пастеризованого молока. АТ “Галактон” продовжило традицію лідерства. Лише остання новинка — вперше в Україні налагоджено випуск 9 і 15% сиру у вакуумній упаковці. За словами В. Чагаровського, ”сьогодні “Галактон” творить новітню історію”.
13 грудня 2002 року дочірнє підприємство АТ “Галактон” — “Галактіс” — провело офіційну презентацію випуску власних облігацій. Ця подія ознаменувала появу на ринку України першої облігаційної позики серед підприємств молочної галузі.
У ролі андеррайтера та платіжного агента виступив АКБ “Укрсоцбанк”, який також відповідатиме за підтримку цінних паперів емітента на вторинному ринку. Присутній на прес-конференції голова правління АКБ “Укрсоцбанк” Борис Тимонькин зазначив, що випуск корпоративних облігацій — один із нових напрямів діяльності банку. Вирішили це зробити разом з “Галактоном”, одним з найулюбленіших клієнтів. І ще додав: “Приємно залучати гроші на щось добре”. Як на фінансиста, прозвучало навіть дещо лірично.
Вадим Чагаровський цифрами і схемами довів, що все базується, як і належить, на вивірених до дрібниць розрахунках.
— Тільки за останні 11 місяців випуск продукції зріс на 27% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Одна із складових такого успіху — сильний менеджмент. На підприємство прийшла нова генерація ринково зорієнтованих фахівців. Цінують тут і професійний досвід ветеранів. Та все ж у нових цехах, на новому комп’ютеризованому обладнанні працює молодь. Коли бачиш їх робочі місця, то розумієш, що за якихось 5 років завод, справді, зробив крок у 21 століття. А щоб збагнути масштаби, варто поглянути на невеличкі цехові фотостенди з рубриками: “Як це було у 20 столітті” і “Так стало у 21 столітті”. Вражаюче. Як, до речі, і стратегічна мета підприємства, проголошена Вадимом Чагаровським:
— Завоювання 30% молочного ринку України. Розширення представництва в регіонах. Стабільна сировинна зона. Модернізація виробництва, нові технології. Сильні бренди.
Щодо останнього, то у січні 2002 року торговельна марка “Баланс” була названа “Національною торговельною маркою 2001 року”, а в листопаді посіла перше місце серед молочних брендів “Вибір року”. В грудні цього ж року торговельна марка “Галактон” перемогла серед кисломолочних продуктів рейтингу “Золота фортуна”.
Сила “Галактону” ще й у тому, що на підприємстві бачать також слабкі місця, шукають шляхи їх подолання. “Ми не чекаємо, коли уряд протягне нам руку, ми розраховуємо на себе”, — це своєрідне кредо Вадима Чагаровського та його команди.
І все ж є речі, де допомога потрібна.
— У резерві ще 1,5–2 роки, щоб створити на молочному ринку власні “правила гри”, щоб попередити експансію імпортних молокопродуктів. Нині в галузі ще діють держстандарти соціалістичних часів, яким по 30 –40 років. Хоча за останній рік з’явився й один новий — на заготівлю молока, вимоги якого наближені до європейських. Це тішить. Конче потрібно прийняти нові держстандарти на терміни визначення молочної продукції, які стануть надійним кордоном для неякісної як імпортної, так і вітчизняної продукції. Ми готові імпортувати тільки ноу-хау, досвід управління, технології. А продуктовий ринок, я вважаю, повинні забезпечувати українські виробники.
На самому “Галактоні” діють власні стандарти на молоко, які значно жорсткіші за державні. Та саме це і забезпечує високу якість, а отже, — впевненість у розширенні виробництва і прибутках. Уже сьогодні АТ “Галактон” — найбільший в Україні виробник молочної продукції із часткою на ринку понад 12%. Інвестиційні плани компанії на 2003 р. передбачають зростання її ринкової частки до 23%, чистого доходу — до 500 млн грн, чистого прибутку — до 30 млн грн.
До цього варто додати загальну картину фінансового ринку: збільшення кількості емітентів та інвесторів, появу нових компаній, які хочуть емітентувати цінні папери, зниження процентних ставок по депозитах і контрольований курс гривні. Усе це, в цілому, створило сприятливі умови для випуску облігаційної позики на 10 млн грн з номінальною вартістю кожної 100 грн і терміном погашення 2 роки, з поквартальною виплатою відсотків. А це 17% річних на перший рік запозичень.
АТ “Галактон” планує спрямувати одержані ресурси на подальший приріст обсягів збуту продукції, розширення і технічне забезпечення власної інфраструктури збуту, а також на поповнення асортименту новими видами продукції. Символічно, що обсяг запозичень 107грн відповідає формулі конкурентоспроможності одного із “локомотивних” продуктів компанії — біо-продукції, — у 1 мл якої, згідно із затвердженими стандартами, повинно міститися не менше 107 біфідобактерій. Біопродукція, яку виробляє АТ “Галактон”, — єдина в Україні, що відповідає цим нормативним вимогам.
У тому, що і чергове новаторство з цінними паперами АТ “Галактон” матиме успіх, переконаний Томаш Фоллінус, менеджер з маркетингу відомої фірми “Данон”, який був присутній на презентації. “Я обов’язково куплю облігації для себе, тому що вірю в “Галактон”, — поділився він своїми планами. А як відомо: “Ділові люди грошей на вітер не кидають”.
Вікторія Волошка

Интервью
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедры садоводства и овощеводства Львовского национального аграрного университета, кандидат сельскохозяйственных наук рассказал сайту «Пропозиція» о новых исследованиях и их результатах.                     - Сейчас пора летних... Подробнее
В Украине все чаще говорят о смерти аграрной науки, и о неэффективности работы НААН. О возможных вариантах выхода науки из кризиса и о перспективных разработках ученых в интервью propozitsiya.com

1
0