Спецможливості
Новини

Бджолярі розповіли, який мед краще купувати цього сезону

13.08.2020
866
Бджолярі розповіли, який мед краще купувати цього сезону фото, ілюстрація

Через складні погодні умови в цьому році на ринку майже немає весняного меду, і, щоб уникнути купівлі фальсифікату, слід зробити вибір на користь меду з соняшнику.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

Це порадив співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко в ході інтернет-конференції «Медовий сезон 2020 в Україні: виклики для бджолярів і споживачів».

«40 років такого не було. Весь травень йшли дощі, температура часто не піднімалася вище 14 градусів, а це саме той час, коли бджола вилітає з вулика. Не виділяла нектар біла акація, бджоли не могли себе прогодувати, і їх довелося підгодовувати, що зазвичай робиться в березні-квітні, але ніяк не в травні. Таким чином, відбулася затримка в розвитку бджолиних сімей», — пояснив Курейко.

За його словами, в цьому році бджолярі зібрали весняного меду в 10 разів менше, ніж зазвичай, а саме 5-10 кг замість звичних 15-30 кг. Відповідно, на ринку навряд чи можна зустріти справжній весняний мед.

«Отже, на базарі меду «біла акація» буде мало. Якщо ви купите торішній, то вам пощастило, тому що мед зберігає свої властивості мінімум 3-5 років. А якщо його розтопили, то це вже на совісті того, хто вам його продав, бо якщо мед підігрівали понад 40 градусів, то поживних речовин у ньому вже немає», — зазначив Курейко.

Щоб уникнути купівлі неякісного меду, бджоляр радить звернути увагу на мед із соняшнику — як найпоширенішого і найнадійнішого медоноса.

«У цьому році соняшник відіграватиме головну роль, тому що, крім того, що це основний медонос, так ще його бджоли зібрали в цьому році найбільше. Якщо ви хочете купити більш-менш натуральний мед на базарі, то потрібно звертати увагу на соняшниковий мед. Його найбільше, і всі погодні умови цьому сприяють. У цьому разі ймовірність того, що ви купите натуральний продукт — набагато більша», — наголосив фахівець.

Зробити вибір на користь меду з соняшнику бджоляр радить також у зв'язку з поширеністю цієї культури в Україні.

«Якщо в 90-х роках соняшник ріс у Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, то сьогодні його сіють аж до Чернігівської, Житомирської, Київської областей. Тому, коли мед уже відкачали в Миколаївській області, то в Чернігівській і Житомирській його тільки починають качати», — зазначив він.

Виходячи з кліматичних особливостей цього року, Курейко також рекомендує купувати на ринку мед із гречки, липи і літнього різнотрав'я.

За підрахунками, в Україні в середньому на людину виробляється і споживається 1,1 кг меду. Україна також експортує від 38 до 60 тисяч тонн меду щороку. Останні 30 років в Україні налічується від 400 до 500 тисяч бджолярів.

Ключові слова: мед, бджоли, посуха, дощі

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0