Спецвозможности
Новости

Озимі перезимували добре, – НААН

29.03.2023
332
Озимі перезимували добре, – НААН фото, иллюстрация

Сніговий покрив з полів уже зійшов, ґрунт повністю відтанув. Триває відновлення весняної вегетації озимих культур, повідомили в НААН.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Зазначається, залежно від строків сівби, озимі зернові знаходяться у фазі «кущіння», рослини ріпаку озимого оптимальних строків сівби знаходяться у фазі «розвиток листків розетки».

Температурний режим сприяє процесам кущіння рослин та формуванню вторинної кореневої системи. У цілому стан посівів добрий. Як виняток, подекуди на понижених ділянках рельєфу на полях відмічено так звані блюдця з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

За даними науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН рослини пшениці озимої продовжують весняне кущіння. Довжина конусу росту (майбутнього колосу) становить 0,7-1,0 мм, він недиференційований з добре вираженими валиками.

За результатами весняного обстеження посівів відмічено, що густота рослин становить 374-429 шт/м². Певна їх кількість випаде впродовж весняно-літньої вегетації внаслідок внутрішньовидової конкуренції, від несприятливих погодних умов тощо.

Коефіцієнт кущіння у середньому 2,0-3,0 у рослин за І‒ІІ строків сівби; за ІІІ строку сівби пшениця озима починає кущитися. Інтенсивно розвиваються вузлові корені, залежно від строків сівби їх кількість становить 2,3-6,0 шт. на рослині.

Ключевые слова: озимі, НААН

Интервью
Новейшие системы обработки почвы, семенной материал от лучших оригинаторов, новые подходы к питанию растений, интегрированные системы защиты с привлечением современных СЗР - все это стало привычным и приоритетным для многих хозяйств... Подробнее
Николай Сафонов
Потенциал роста органического сегмента велик, его доля может достигнуть 5-10%. Но пока что в Украине на него приходится это менее 0,1% от общего потребления продуктов питания. И произойти это может в ближайшие 5-10 лет. Многое зависит от... Подробнее

1
0