Скасування заборони на змішування зерна принесе додатково $70-100 млн на рік
Скасування дії "Інструкції про ведення обліку та оформлення операцій із зерном", яка встановлювала обов’язкове роздільне зберігання різних видів зерна на портових елеваторах, не лише дає можливість працювати зернотрейдерам виключно у правовому полі, а й дасть агросектору додаткових $70-100 млн на рік. У цю цифру включено не лише оптимізація логістичних витрат, але й підвищення вартості зерна, що експортується з України. Таку думку висловив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.
Аграрій пояснює, що через неможливість якісно змішувати зерно на вантажних суднах ціна на продовольчу пшеницю з України була набагато нижчою, ніж ціна на таку ж пшеницю з Росії.
"50% експорту пшениці з Росії йде через порти Азовського моря, де зерно навантажується на судна невеликої тоннажності. Потім уже в морі зерно перевантажується на судна більшої тоннажності, і так змішування зерна росіян відбувається більш якісно, ніж коли ми завантажуємо своє зерно у чорноморських портах на великотоннажні судна. Тому російська продовольча пшениця на світовому ринку була більш конкурентною, ніж українська", - зазначає М. Горбачов.
Тепер, як каже президент УЗА, українські аграрії зможуть ще перед завантаженням на судна, на елеваторах провести змішування зерна різних партій, і таким чином отримати продукт, більш конкурентний на зовнішньому ринку.
Довідка
Кабмін прийняв розпорядження № 166 від 10 березня 2017 року, яке скасувало "Інструкцію про ведення обліку та оформлення операцій із зерном". Ця інструкція встановлювала обов’язкове роздільне зберігання різних видів зерна на портових елеваторах, що суттєво знижувало обсяг потужностей зерносховищ.
Водночас, 24 листопада 2016 року Кабмін вніс правки до наказу Мінагрополітики № 661 від 13 жовтня 2008 року, після чого було знято заборону на змішування зерна на складах хлібопереробних підприємств.