Спецможливості
Агробізнес

Особливості боротьби з падалицею стійких гібридів соняшнику в посівах зернових

30.04.2019
6154
Особливості боротьби з падалицею стійких гібридів соняшнику в посівах зернових фото, ілюстрація

За останні роки набули популярності серед виробничників гібриди соняшнику, що вирощуються за технологіями ЕкспресСан та Clearfield. Ці технології мають очевидні переваги порівняно з класичною технологією, зокрема можливість боротьби з двосім’ядольними бур’янами після сходів культури та контроль вовчка соняшникового. Але поряд з тим вони можуть створювати проблеми для культур, що висіваються після них, зокрема для  озимих та ярих зернових колосових. Це може бути як післядія гербіциду, так і падалиця соняшнику.

 

 

 

Традиційно найбільш поширеними препаратами для захисту зернових від бур’янів є гербіциди на основі діючої речовини трибенурон-метил, наприклад Меркурій, ВГ. Ці препарати приваблюють споживача низькою нормою обробітку, широким вікном застосування – до прапорцевого листка включно, ефективною дією за низьких температур, але якщо в ролі попередника виступає соняшник, що стійкий до цієї діючої речовини, то по зрозумілим причинам ми  не можемо їх використовувати.

Проти падалиці соняшнику, стійкого до імідазолінонів також трибенурон-метил буде не ефективним оскільки не зважаючи на те, що ці гербіциди належать до різних хімічних груп, вони всі за механізмом дії є інгібіторами ALS, тобто мають перехресну стійкість. Відповідно низьку ефективність матимуть і інші гербіциди, що як і трибенурон-метил відносяться до хімічної групи сульфонілсечовини.

Гербіциди з групи синтетичних ауксинів, до яких відносяться МЦПА, солі та ефіри 2,4-Д, дикамба ефективні проти падалиці стійких соняшників, проте обмеження їх використання кінцем кущення часто стає на заваді застосуванню, особливо в посівах озимій пшениці та ячменю, бо на момент початку виходу в трубку цих культур ще немає масових сходів падалиці.

Ця ситуація обумовлює використання  на таких посівах в основному двох гербіцидів: перший, Сулам,СЕ є поєднанням ефіру 2,4 Д та флорасуламу, другий, Корвет, КС, має в своєму складі  флорасулам та флуметсулам.

Гербіцид  Сулам, СЕ дозволений до застосування до появи другого міжвузля у зернових культур та успішно знищує практично всі двосім’ядольні бур’яни.

Корвет, КС має довший термін використання – до появи прапорцевого листка у культури, він має грунтову дію, що дозволяє знищувати наступні сходи бур’янів та водночас добре контролює перерослі бур’яни. Максимальна ефективність досягається при обробці молодих бур'янів на початкових етапах їх розвитку, коли умови середовища (температура, вологість) найбільш сприятливі для активного зростання. Обприскування слід проводити в момент активного росту бур'янів. Корвет, КС є найбільш ефективним гербіцидом в контролі підмаренника чіпкого, забезпечуючи знищення цього проблемного бур'яну на стадіях більше 5 кілець. Препарат в максимальних нормах витрати забезпечує високу ефективність на перерослих чутливих бур'янах при застосуванні в фазу виходу в трубку культури. Ріст рослин чутливих бур’янів припиняється на протязі доби після обробітку. Перші видимі симптоми дії препарату проявляються уже через 1-2 дні після обприскування. Остаточної загибелі чутливих бур’янів можна очікувати через 2-3 тижні в залежності від видового складу та стадії розвитку бур’янів під час обприскування, густоти стояння культури, умов навколишнього середовища до, під час та після обприскування

Вдале поєднання в системі захисту зернових колосових культур гербіцидів Сулам, СЕ  та Корвет, КС дозволить правильно спланувати боротьбу з бур’янами в посівах зернових колосових культур та забезпечить чистоту ваших полів.

 

Геннадій Підпальний, науковий співробітник з агрономії

 Компанії 

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0