Нову універсальну лінію з виробництва пелет і брикетів запущено на Рівненщині
У Рівненській області в Бугринській об’єднаній громаді було запущено в дію нову універсальну лінію з виробництва пелет і брикетів. Про це із посиланням на прес-службу Рівненської обласної державної адміністрації повідомляє propozitsiya.com.
Потужне обладнання встановлено в комунальному підприємстві «Бугринський добробут». Для виготовлення пелет використовуватимуть деревину, солому, відсів соняшника, тирсу тощо.
«Це один з небагатьох проектів державного фонду регіонального розвитку взагалі в країні. Загальний кошторис — близько 4 млн грн, з яких 10% — фінанси громади. Але завдяки системі Prozorro й цю суму вдалося зменшити», — цитується в повідомленні обладміністрації.
Проблем із сировиною не буде, переконаний Бугринський сільський голова Сергій Пилипчук. Гощанський район є сільськогосподарським, також є домовленості щодо продукції з місцевими підприємствами. За день лінія здатна переробити 0,5-0,7 тонн сировини. До того ж це, безвідходне виробництво. Екологічні показники лінії також хороші – шкідливих викидів практично немає.
«Завдяки реформі децентралізації ми відчули, що можемо впливати на розвиток своєї громади. Утворилась громада, поступили кошти. Ви не повірите, але два роки у нас з інструментів були лише віники та лопати, а сьогодні є потужна техніка. Ми стали господарями і навчилися економити. Ми поступово перевели всі школи на твердопаливні котли. Цей проект також реалізуємо, насамперед, для власних потреб – для своїх громадян, для закладів», - розповів Сергій Пилипчук.
Працівники КП «Бугринський добробут» вже пройшли спеціалізоване навчання та проводять пусконалагоджувальні роботи. За словами Бугринського сільського голови Сергія Пилипчука, підприємство не матиме проблем із сировиною. «Гощанський район є сільськогосподарським, також є домовленості щодо продукції з місцевими підприємствами», — заявив він та підкреслив, що всі місцеві школи вже переведені на опалювання твердопаливними котлами.
Щодня лінія здатна переробляти 0,5-0,7 тонн сировини, втім, залишаючись безвідходним виробництвом без шкідливих викидів.
Втім, експорт пелет із соломи скоротився з 18,8 тис. тонн у 2012 році до 130 тонн у 2016-му. В цей же час у 5 раз скоротився експорт пелет із лушпиння соняшнику. За прогнозами експертів, до 2020 року площа плантацій енергетичних культур може зрости до 200 тис. га, а до 2030-го — до 1 млн га.