Спецможливості
Новини

Нову універсальну лінію з виробництва пелет і брикетів запущено на Рівненщині

17.05.2018
1455
Нову універсальну лінію з виробництва пелет і брикетів запущено на Рівненщині  фото, ілюстрація

У Рівненській області в Бугринській об’єднаній громаді було запущено в дію нову універсальну лінію з виробництва пелет і брикетів. Про це із посиланням на прес-службу  Рівненської обласної державної адміністрації повідомляє propozitsiya.com.

Потужне обладнання встановлено в комунальному підприємстві «Бугринський добробут». Для виготовлення пелет використовуватимуть деревину, солому, відсів соняшника, тирсу тощо. 

 «Це один з небагатьох проектів державного фонду регіонального розвитку взагалі в країні. Загальний кошторис — близько 4 млн грн, з яких 10% — фінанси громади. Але завдяки системі Prozorro й цю суму вдалося зменшити», — цитується в повідомленні обладміністрації.

Проблем із сировиною не буде, переконаний Бугринський сільський голова Сергій Пилипчук.  Гощанський район є сільськогосподарським, також є домовленості щодо продукції з місцевими підприємствами. За день лінія здатна переробити 0,5-0,7 тонн сировини. До того ж це, безвідходне виробництво. Екологічні показники лінії також хороші – шкідливих викидів практично немає.

«Завдяки реформі децентралізації ми відчули, що можемо впливати на розвиток своєї громади. Утворилась громада, поступили кошти. Ви не повірите, але два роки у нас з інструментів були лише віники та лопати, а сьогодні є потужна техніка. Ми стали господарями і навчилися економити. Ми поступово перевели всі школи на твердопаливні котли. Цей проект також реалізуємо, насамперед, для власних потреб – для своїх громадян, для закладів», - розповів Сергій Пилипчук.   

Працівники КП «Бугринський добробут» вже пройшли спеціалізоване навчання та проводять пусконалагоджувальні роботи. За словами Бугринського сільського голови Сергія Пилипчука, підприємство не матиме проблем із сировиною. «Гощанський район є сільськогосподарським, також є домовленості щодо продукції з місцевими підприємствами», — заявив він та підкреслив, що всі місцеві школи вже переведені на опалювання твердопаливними котлами.

Щодня лінія здатна переробляти 0,5-0,7 тонн сировини, втім, залишаючись безвідходним виробництвом без шкідливих викидів.

Втім, експорт пелет із соломи скоротився з 18,8 тис. тонн у 2012 році до 130 тонн у 2016-му. В цей же час у 5 раз скоротився експорт пелет із лушпиння соняшнику. За прогнозами експертів, до 2020 року площа плантацій енергетичних культур може зрости до 200 тис. га, а до 2030-го — до 1 млн га.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0