Спецможливості
Новини

Незважаючи на скорочення експорту, Україна займає перше місце серед постачальників ріпакової олії до ЄС

15:00 • Вчора
122
Незважаючи на скорочення експорту, Україна займає перше місце серед постачальників ріпакової олії до ЄС фото, ілюстрація

Згідно з оперативними даними, в липні-січні 2024/25 МР експорт ріпакової олії з України скоротився до 196,6 тис. тонн, що на 48% поступається показнику в аналогічний період попереднього сезону. Тим не менше, даний обсяг став другим за величиною для вказаного періоду за всю історію експорту продукту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Скорочення відвантажень ріпакової олії зумовлене підвищенням вартості ріпаку у світі та в Україні, зокрема, на тлі скорочення його виробництва у Європі у 2024 р. та більш високою привабливістю експорту сировини порівняно з переробкою на українських заводах.

Основний обсяг експорту олії в поточному сезоні припав на країни Євросоюзу, куди було відвантажено майже 143 тис. тонн (-32% до 2023/24 МР), або 73% від загального обсягу (55% у 2023/24 МР).

Незважаючи на скорочення відвантажень, Україна залишилася одним із основних постачальників ріпакової олії до ЄС.

За даними Єврокомісії, всього в поточному сезоні (з липня по 11 лютого) ЄС імпортував 140,9 тис. тонн ріпакової олії проти близько 261 тис. тонн у цей же період попереднього сезону, з яких 63% припало на український продукт (38% минулого сезону). Ще близько 20% припало на олію з Великобританії та по 7% на - Сербію та Канаду.

Зазначимо, що минулого сезону до трійки лідерів серед постачальників ріпакової олії в ЄС входили Україна (38%), Великобританія (21%) та Білорусь (19%).

Згідно з даними Єврокомісії, з липня 2024 р. поставки з Білорусі до Євросоюзу призупинилися через чинне в регіоні імпортне мито на білоруську та російську продукцію, внаслідок чого Білорусь збільшила відвантаження на китайський ринок, де стабільно утримує третє місце серед постачальників даного продукту після російської олії та олії походженням з ОАЕ.

Інтерв'ю
Ольга Насонова, ресторанний експерт, концептолог і аналітик
В Європі та Америці вже давно цінується все, що відрізняється від масового продукту в маркетах, так званий hand made, до якого відносяться в тому числі і продукти, вирощені на приватних фермерських
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від

1
0