Спецможливості
Новини

Індійські роботи для точкового обприскування: економія препаратів до 60%

12.10.2024
292
Індійські роботи для точкового обприскування: економія препаратів до 60% фото, ілюстрація
Індійський стартап «Niqo Robotics» розробив роботизовану систему точкового обприскування за допомогою штучного інтелекту, яка вже допомагає дрібним фермерам в Індії скоротити витрати на пестициди. Технологія використовує камеру зі штучним інтелектом, яка розпізнає цільові ділянки та вибірково розпилює препарати тільки на рослини, уникаючи контакту із ґрунтом. Це дозволяє заощадити до 60% засобів для обробки.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ifarming.
 
За словами засновника компанії Джайсімхи Рао, системи *Niqo* вже обробили понад 36 тисяч гектарів для 1800 фермерів, а в планах стартапу — вихід на міжнародні ринки, зокрема США та Австралію. Рао зазначив:
«Ми бачимо, що на західних ринках ціни на аналогічні технології завищені. Ми хочемо запропонувати більш доступні рішення для фермерів по всьому світу».
Спершу Niqo Robotics займалася аналізом полів за допомогою дронів, але компанія швидко змінила стратегію. Фермерам потрібні не тільки дані, але й конкретні рішення для обробки полів. Так виникла ідея створити роботів для точкового обприскування. За словами Рао, головна мета компанії — надати фермерам можливість легко модернізувати свої обприскувачі, перетворивши їх на розумні пристрої за допомогою технологій штучного інтелекту.
 
Крім точкового обприскування, Niqo планує розширити спектр послуг, додавши роботизоване збирання врожаю. Хоча ця розробка ще в процесі, компанія бачить перспективи використання робототехніки в поєднанні з традиційною технікою, зокрема тракторами.
 
Зараз у компанії працює 50 роботів-обприскувачів в Індії, а до 2025 року Niqo Robotics планує збільшити їх кількість до 150, а також розпочати експорт обладнання до інших країн.

Інтерв'ю
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0