Спецможливості
Новини

Нібулон цифровізує елеватори

12:00 • Вчора
105
Нібулон цифровізує елеватори фото, ілюстрація

Нещодавно ІТ-фахівці «НІБУЛОНу» спільно з командою IT-Enterprise завершили потужний перезапуск і цифровізацію одного з найбільш процесомістких проєктів — кількісно-якісний облік мережі елеваторів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Nibulon.

Безпосередньо кількісно-якісний облік — це ключовий процес діяльності елеваторних комплексів, ефективність яких обумовлює прибутковість цього напряму. Проєкт оптимізації кількісно-якісного обліку охопив вдосконалення бізнес-процесів обліку зернових культур і розгортання додаткових процесів з управління логістикою і калькулюванням собівартості.

«Налагодження нової ефективної версійності бізнес-процесу кількісно-якісного обліку дало змогу автоматизовано простежувати рух зерна, його ключові показники та кошти, витрачені на доробку та переміщення, від моменту потрапляння на елеватор до відвантаження кінцевому споживачеві. У такий спосіб формується точна собівартість і, відповідно, вираховується прибутковість. А головне, ми розуміємо, який вплив можна здійснити на кожному етапі для покращення фінансових і сервісних показників», — зазначає Микола Рясько, IT-директор «НІБУЛОНу».

Кінцева мета проєкту — перехід на модель повністю «цифрового елеватора», принцип роботи якого побудовано на управлінні та забезпеченні координації всіх процесів цифровими системами. Ця концепція поступово масштабується на всі 23 елеваторні комплекси «НІБУЛОНу». 

«Якщо окреслити результати проєкту цифровізації кількісно-якісного обліку в трьох тезах, то, по-перше, це спрощення й автоматизація бізнес-процесів, пришвидшення їх проходження. По-друге, точність обліку, що забезпечує чіткість й актуальність фінансового стану компанії. По-третє, більша клієнтоорієнтованість, адже процес надання послуг став якіснішим і швидшим», — коментує Микола Рясько. 

Загалом проєкт цифровізації також сприяв уніфікації облікових процесів на всіх філіях компанії та поліпшенню інтеграції з обладнанням і сторонніми системами, що забезпечило ефективне управління бізнес-процесами. 

У «НІБУЛОНі» зазначають, що в цьому етапі співпраці принципово важливими були галузевий досвід і підходи, які IT-Enterprise, як архітектор рішень та інтегратор процесів, розробив з урахуванням специфіки діяльності агроекспортера.

<

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее