Спецможливості
Новини

Деякі ініціативи Greenpeace відверто шкодять розвитку сільського господарства

13.05.2017
1838
Деякі ініціативи Greenpeace відверто шкодять розвитку сільського господарства фото, ілюстрація

Greenpeace - дуже впливова організація, прибуток якої обчислюється мільйонами доларів, і яка фінансується за рахунок впливових спонсорів. Їх добрі наміри не завжди виправдані, а деякі позиції взагалі несуть шкоду для розвитку сільського господарства. До того ж, методи, які використовує Greenpeace, важко назвати легальними і обгрунтованими, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

Співзасновник Greenpeace Патрік Мур, який пішов з організації, оскільки вважав, що вона зрадила ідеали, заради яких була створена, розповідає, що після того, як дохід організації став більш $100 млн, її полеміка сильно змінилася і слово "peace" відійшло на другий план. Основними інструментами кампаній стали дешеві сенсації, дезінформація, страх і навіть погрози своїм противникам.

За словами П. Мура, Greenpeace почав виступати проти деяких видів хімікатів, хоча в самій організації не було великих фахівців у цьому питанні. Це означає, що вони виступали проти чогось, не розуміючи наслідків. Найяскравішим прикладом є акції проти хлору на початку 1990-х. Якби вимоги протестуючих все ж були би задоволені, то тоді заборонили б деякі види медикаментів, пестицидів, а вода могла б стати небезпечною для здоров'я.

Інший приклад - Greenpeace домоглася заборони на виробництво і застосування одного з найпопулярніших в той час інсектицидів - ДДТ. Організація почала анти-ДДТ-кампанію, спираючись на відомості, що хімікат може накопичуватися в організмі людей і тварин, а також на думку деяких екологів про згубний вплив на розмноження птахів.

Оскільки ДДТ також є найбільш дієвою зброєю проти малярії, результати заборони були катастрофічними. У 1996 році після виходу з обігу інсектициду смертність від малярії в Південній Африці збільшилася на 1000%. У Латинській Америці в 1990-х роках після зниження використання ДДТ кількість смертей від малярії збільшилася на 1,8 млн осіб на рік. Крім того, фермери зазнали значних збитків через втрату врожаю, так як ДДТ - це ефективний засіб проти сарани, шкідників бавовни, соєвих бобів і арахісу.

Greenpeace також виступила проти ГМО. Нагадаємо, згідно з результатами масштабного дослідження майже 900 наукових статей, опублікованих за останні 30 років, на тему впливу ГМ-культур на організм людини і навколишнє середовище, ГМО є цілком безпечною технологією, яка може бути навіть корисна для здоров'я людини.

107 нобелівських лауреатів написали лист в Greenpeace з проханням припинити протидію розвитку ГМО. Незважаючи на це, Greenpeace тримає тверду позицію проти ГМО, не даючи ніяких доказів його шкоди для здоров'я. На думку організації, генні модифікації - це втручання в природу, а значить така продукція є "ненатуральної".

Greenpeace безпосередньо протидіє розвитку ГМ-технологій. Однією з найбільш скандальних є позиція організації відносного "золотого рису". Це зерно, багате бета-каротином, в ньому багато вітаміну А. У свою чергу, від нестачі вітаміну А в країнах, що розвиваються гине близько 2 млн дітей, і цей рис може стати відмінним рішенням проблеми, але для Greenpeace це не аргумент. При цьому організація не може надати докази будь-яких негативних наслідків від вживання "золотого рису".

Інтерв'ю
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0