Спецможливості
Новини

Названі найпопулярніші органічні ягоди

10.03.2017
9235
Названі найпопулярніші органічні ягоди фото, ілюстрація

Вирощування органічних ягід швидко набуває популярності. Протягом кожного з двох попередніх років кількість виробників органічної ягоди росла вдвічі. Перш за все, це малі господарства. 90% органічних ягідних плантацій в Україні мають площу не більше 10 га, а найбільша в Україні органічна ягідна плантація - 85 га. До числа популярних нішевих ягід, зокрема органічних, належать чорниця, ожина, журавлина, брусниця, бузина, горобина, черешня, кизил, калина, глід, шипшина, терен і лісова суниця.

Про це в рамках 2-ої національної аграрної конференції "Мільйон з гектара" засновник Organic Business School Олена Дейнеко, передає propozitsiya.com.

За її інформацією в Україні видано 17 органічних сертифікатів на культурні органічні ягоди і ще стільки ж на дикороси. Найпопулярніша в Україні культурна органічна ягода - малина. «Попит на неї на світовому ринку стабільний, і його не можуть задовольнити ні Польща, ні Сербія - провідні виробники цієї ягоди в Європі», - пояснює Е. Дейнеко. Після малини йдуть суниця, лохина, ожина, смородина, порічки, обліпиха, жимолость і виноград.

Пізніше в приватному повідомленні в Facebook Е.Дейнеко відмовилася від своїх слів і зажадала: "Приберіть посилання на мене як джерело інформації, тому що щоб зробити такий рейтинг, треба опитати всіх трейдерів, тільки вони дадуть розуміння, яка ягода найпопулярніша!" Однак в ході конференції вона поширила таку інформацію, доказом чому є звукозапис нашого кореспондента. У новину внесено деякі корективи. 

Слад из доклада Елены Дейнеко на конференции "Миллион с гектара"

Також у рамках конференції вона повідомила, що росту інтересу до органічного ягідництва в Україні сприяють кілька чинників. Головний — високий попит на світовому ринку і висока прибутковість вирощування ягоди на експорт завдяки низькій вартості робочої сили. «Завдяки останньому український ягода на зовнішніх ринках є дешевшою, ніж чилійська, а Чилі — один з провідних виробників ягід у світі», — розповіла О. Дейнеко. Тому на експорт орієнтована левова частка органічних ягідників, тоді як на внутрішній ринок — усього кілька. Особливо високий попит на зовнішньому ринку на заморожену малину.

Розрахунки Organic Business School на базі практичних кейсів свідчать, що навіть при врожайності 6 т/га (вона буває і на рівні 12 т/га. — Ред.). Органічний ягідник починає приносити прибуток вже на 2-й рік, а окупається за 4 роки. Це стосується, зокрема, плантацій малини та ожини, а суниця приносить прибуток і окупається ще швидше. У довгостроковій перспективі прибутковою є лохина, яка довго виходить на повне плодоношення, зате довго родить.

Елена Дейнеко, основатель Organik Bussiness Scholl, на конференции "Миллион с гектара"

Створити органічний ягідник намагаються багато, серед яких вистачає тих, хто раніше ніколи не працював у сільському господарстві. Тому і перші результати новачків дуже різняться. Одні кажуть, що органічний ягідник — це дуже складно, інші — що за умови правильної підготовки грунту ніяких проблем немає.

Якщо вирощувати органічну ягоду багато хто вже навчився, то збутом і маркетингом оволоділи деякі виробники. «Фермери зазвичай не розуміють збуту, не вміють правильно формувати асортимент, не спілкуються з трейдерами, а в 90% випадків навіть не намагаються варіантів, альтернативних продажів ягоди з поля», — каже Є. Дейнеко. Також вона озвучила наявність проблем із логістикою, охолодженням і з придбанням саджанців ремонтантних імунних сортів.

Потенціал органічного ягідництва вона оцінює дуже високо, вважаючи, що виробництво в найближчі роки може вирости на порядок. Але для цього потрібно вийти на широкий світовий ринок, налагодивши експорт в ЄС, Азії, США.

Більше про ягоди - тут.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 

1
0