Спецможливості
Новини

Найпопулярніші сидерати в Україні

16.08.2017
4296
Найпопулярніші сидерати в Україні фото, ілюстрація
Три групи: овес і редька, озимі жито і вика, а також буркун - найчастіше використовуються як сидерати. Ці культури швидко ростуть і накопичують значну біомасу

Три групи: овес і редька, озимі жито і вика, а також буркун - найчастіше використовуються як сидерати. Ці культури швидко ростуть і накопичують значну біомасу. Про найпопулярніші в Україні сидерати розповів кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторією Інституту зрошуваного землеробства НААН України Анатолій Коваленко в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, на неполивних землях сіють суміші вівса з редькою олійною, на зрошуваних сидерати використовують менше.

"Зверніть увагу, кукурудза на зрошуваних землях формує біомасу стебел близько 12-15 т, якщо закрити цю біомасу в грунт, то важко буде одночасно з нею закрити і сидеральні культури. На поверхні грунту утворюється шар близько 12-15 см біомаси. Якісний посів буде важко проводити, тому що потрібно розгрібати кожен ряд під посів", - пояснює А. Коваленко.

Однак сидерати на зрошуваних землях, особливо з крапельним поливом, використовувати все-таки потрібно, додає експерт.

"При краплинному поливі зволожується лише 30-50 см верхнього шару грунту і в цей шар потрапляють добрива, які повністю розчиняються. Через деякий час верхній шар стає щільнішим, накопичує солі. Раніше, коли краплинне зрошення тільки починали впроваджувати в Україні, фермери просто переходили на інші ділянки. Зараз це практично неможливо. Тому фермери почали прислухатися до порад науковців і застосовують сидерати. У більшості випадків вони сіють буркун білий. Сидерати формують більшу біомасу, але найголовніше - "розшаровують" верхній шар грунту, створюють кращі умови для подальших овочевих культур, стимулюють отримання своєчасних і якісних сходів, а також зменшують пестицидне навантаження. Адже разом із закладенням біомаси сидеральною культури, закладається ще і маса бур'янів, які ще не встигли сформувати насіння і тим самим зменшується забур'яненість посівів", - відзначає вчений.

Також застосування сидератів на полях з крапельним зрошенням покращує поживний режим грунту та агрофізичні його властивості, особливо це стосується щільності і водопроникності. Адже навіть при краплинному зрошенні необхідно, щоб вода проходила хоча б на 40 см. Якщо вода буде залишатися зверху, то коренева система овочевих культур, яка формується дуже близько до поверхні грунту, при найменших перебоях з постачаннями води змусить рослина страждати. Навіть 2-3 дня затримки з поливом дуже негативно позначаються на овочевих культурах. Якщо коренева система сформувалася в більш глибоких шарах, то вони витримують довший проміжок часу без поливу.

Третій популярний сидерат, за словами А. Коваленка, - суміш озимого жита з озимою викою, яка найчастіше використовується при насичені сівозмін культурами з тривалим періодом вегетації (кукурудза, соя).

Читайте також
17:00 • Сьогодні
17:00 • Сьогодні
16:00 • Сьогодні
Інтерв'ю
Статті
236
153
247
271

1
0