Спецможливості
Новини

Найпопулярніші сидерати в Україні

16.08.2017
4168
Найпопулярніші сидерати в Україні фото, ілюстрація
Три групи: овес і редька, озимі жито і вика, а також буркун - найчастіше використовуються як сидерати. Ці культури швидко ростуть і накопичують значну біомасу

Три групи: овес і редька, озимі жито і вика, а також буркун - найчастіше використовуються як сидерати. Ці культури швидко ростуть і накопичують значну біомасу. Про найпопулярніші в Україні сидерати розповів кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторією Інституту зрошуваного землеробства НААН України Анатолій Коваленко в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, на неполивних землях сіють суміші вівса з редькою олійною, на зрошуваних сидерати використовують менше.

"Зверніть увагу, кукурудза на зрошуваних землях формує біомасу стебел близько 12-15 т, якщо закрити цю біомасу в грунт, то важко буде одночасно з нею закрити і сидеральні культури. На поверхні грунту утворюється шар близько 12-15 см біомаси. Якісний посів буде важко проводити, тому що потрібно розгрібати кожен ряд під посів", - пояснює А. Коваленко.

Однак сидерати на зрошуваних землях, особливо з крапельним поливом, використовувати все-таки потрібно, додає експерт.

"При краплинному поливі зволожується лише 30-50 см верхнього шару грунту і в цей шар потрапляють добрива, які повністю розчиняються. Через деякий час верхній шар стає щільнішим, накопичує солі. Раніше, коли краплинне зрошення тільки починали впроваджувати в Україні, фермери просто переходили на інші ділянки. Зараз це практично неможливо. Тому фермери почали прислухатися до порад науковців і застосовують сидерати. У більшості випадків вони сіють буркун білий. Сидерати формують більшу біомасу, але найголовніше - "розшаровують" верхній шар грунту, створюють кращі умови для подальших овочевих культур, стимулюють отримання своєчасних і якісних сходів, а також зменшують пестицидне навантаження. Адже разом із закладенням біомаси сидеральною культури, закладається ще і маса бур'янів, які ще не встигли сформувати насіння і тим самим зменшується забур'яненість посівів", - відзначає вчений.

Також застосування сидератів на полях з крапельним зрошенням покращує поживний режим грунту та агрофізичні його властивості, особливо це стосується щільності і водопроникності. Адже навіть при краплинному зрошенні необхідно, щоб вода проходила хоча б на 40 см. Якщо вода буде залишатися зверху, то коренева система овочевих культур, яка формується дуже близько до поверхні грунту, при найменших перебоях з постачаннями води змусить рослина страждати. Навіть 2-3 дня затримки з поливом дуже негативно позначаються на овочевих культурах. Якщо коренева система сформувалася в більш глибоких шарах, то вони витримують довший проміжок часу без поливу.

Третій популярний сидерат, за словами А. Коваленка, - суміш озимого жита з озимою викою, яка найчастіше використовується при насичені сівозмін культурами з тривалим періодом вегетації (кукурудза, соя).

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0