Спецможливості
Новини

Порушників, які спалюватимуть суху рослинність виявлятимуть за допомогою дрона

10.09.2021
646
Порушників, які спалюватимуть суху рослинність виявлятимуть за допомогою дрона фото, ілюстрація

Сьогодні відбувся рейд за участю представників міського комунального підприємства «Муніципальна дружина» та Державної служби надзвичайних ситуацій щодо виявлення порушників, які спалюють «зелені відходи». 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 0382.ua.

В мікрорайоні Книжківці працівники «Муніципальної дружини» продемонстрували як за допомогою дрона можна виявляти порушників та фіксувати факт спалення. Технічний засіб придбали в червні цього року за кошти міського бюджету.

«Сьогодні ми проводимо черговий рейд щодо дотримання Закону України про благоустрій, Правил та вимог благоустрою на території Хмельницької громади, щодо недопущення спалення сухого листя, рослинності, гілля тощо. За допомогою дрона ми виявили два правопорушення, зафіксували їх, матеріал відпрацюємо, складемо постанову і обов’язково притягнемо людину до адміністративної відповідальності», — розповів директор МКП «Муніципальна дружина» Роман Цимбалюк.

Такі рейди будуть постійними як у різних мікрорайонах міста, так і в населених пунктах Хмельницької громади. Рейди будуть спільними із «Муніципальною дружиною», управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм, представниками патрульної поліції, Державної служби надзвичайних ситуацій.

Спалення листя та іншого сухостою завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Також може призводити до виникнення пожеж.
Замість того, щоб спалювати можна компостувати та отримати добрива. Окрім компостування, гілля та «зелені відходи» також можна привезти самостійно у будь-який день у Центр управління відходами. Такі відходи від населення приймають безкоштовно. 

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм вкотре нагадує, що відповідно до Правил благоустрою забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. За порушення вимог цих правил ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн відповідно.

Також у 2020 році набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. Відповідно до ухваленого закону, в Україні зросли штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільськогосподарських землях вогнем. За такі дії представники Державної екологічної інспекції Хмельницької області, Хмельницького районного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області можуть притягнути порушника до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.
Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.

 

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0