Спецможливості
Новини

Найболючіші питання аграрія юристу про ринок землі, її оренду та роботу з банками

28.12.2020
635
Найболючіші питання аграрія юристу про ринок землі, її оренду та роботу з банками фото, ілюстрація

Ми задали хвилюючі аграріїв питання, які стосуються запуску ринку землі, керівнику практики земельного та аграрного права юридичної компанії ADER HABER Олександрі Федотової.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroprovision.com.

1. Чи зможе пайовик після запуску ринку землі продати землю не тому аграрію, який зараз її орендує, а іншому?

Виходячи із Закону про скасування мораторію на продаж землі та Закону про оренду землі, у орендаря є переважне право на покупку ділянки в разі її продажу і за умови, що орендар готовий платити ціну, по якій така ділянка продається.

А в разі продажу цієї ділянки на аукціоні, якщо пропозиція орендаря дорівнює максимальному пропозицією на даному аукціоні.

Разом з тим для покупки с/г земельної ділянки орендарю потрібно відповідати законодавчим обмеженням до можливого власнику таких земель. Він повинен бути громадянином України або юридичною особою України, серед власників якого немає іноземних громадян, іноземних юридичних осіб або держав. Необхідно також дотримуватися обмеження на обсяг земельного банку у власності покупця.

В законі зазначено також і деякі інші обмеження для покупців, але це досить екзотичні випадки, тому описувати їх в цій статті ми не будемо (наприклад, покупець не повинен знаходитися під санкціями України або контролюватися російським власником).

Орендарі, які не зможуть купити ділянки через те, що не відповідають вимогам, зможуть передати це право третій особі.

2. Як оформити договір оренди, якщо зараз його немає, щоб пайовик після запуску ринку не продав землю іншому?

Думаю, відповідь на це питання залежить від того, які існують відносини між пайовиком і потенційним покупцем.

Якщо потенційний покупець орендує дану земельну ділянку, однак правовідносини належним чином не оформлені, необхідно підписати договір оренди, який в майбутньому дасть переважне право на викуп, або договір емфітевзису.

Якщо ж мова йде про можливе придбання земельної ділянки, який на даний момент не використовується потенційним покупцем, то на цьому етапі такий договір укласти не можна, оскільки він буде незначним в силу закону (п. 15 розділу IX Перехідних положень Земельного кодексу України).

Далі буде...

Інтерв'ю
Нещодавно в Україні з’явилася ще одна громадська організація, що декларує захист інтересів аграріїв — Всеукраїнське об’єднання власників землі. Ця громадська організація вирізняється на фоні цілої низки подібних тим, що ставить за мету... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0