Спецможливості
Новини

НААН створить «Агрокосмос»

17.12.2018
1351
НААН створить «Агрокосмос» фото, ілюстрація

12 грудня Президія Національної академії аграрних наук вирішила створити міжвідомчий науково-аналітичний центр «Агрокосмос». Про це пише propozitsiya.com за інформацією НААН України.

Наразі до створення «Агрокосмосу» ще далеко: до 1 травня наступного року збираються лише сформулювати обґрунтування пропозиції створення даного центру з метою подання в Мінагрополітики. Але вже відомо, що «Агрокосмос» створюватиметься на базі Інституту агроекології і природокористування в Києві.

Відомо також, чим буде займатися центр. Президія НААН України відзначила гостру потребу в даних супутникового зондування з метою використання їх для інвентаризації земель, спостереження за станом родючості грунтів, оперативного моніторингу стану посівів, визначення зволоженості верхнього шару грунту. Також в НААН планують використовувати інформацію з супутників для моніторингу деградації грунтів, спостереження за продуктивністю лісових насаджень, тощо.

Члени Президії НААН відзначили необхідність форсованого розвитку супутникового моніторингу з метою отримання даних для сільського господарства з огляду на те, що інші провідні аграрні держави (США, ЄС, Австралія, Канада і навіть Бразилія, Індія та Казахстан) вже активно використовують дані зйомки з супутників і цілих їх мереж, які часом включають більше 100 апаратів.

Слід відзначити, що в деяких наукових установах (Інститут агроекології та природокористування, Інститут охорони грунтів, Інститут ґрунтознавства і агрохімії, Інститут водним проблем і меліорації, УкрНДІПВТ) вже освоєно методи використання даних супутникової зйомки для досліджень у сфері сільського господарства. Очікується, що «Агрокосмос» надаватиме їх не тільки науковим установам, а й усім бажаючим сільгоспвиробникам.

Ключові слова: НААН, Україна, Агрокосмос

Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0