Спецможливості
Новини

На Житомирщині зберігається майже 600 тонн пестицидів, які необхідно утилізувати

12.06.2021
787
На Житомирщині зберігається майже 600 тонн пестицидів, які необхідно утилізувати фото, ілюстрація

На Житомирщині зберігається майже 600 тонн заборонених і непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які необхідно утилізувати.

Про це йдеться у зверненні Житомирської обласнї ради до Кабінету Міністрів щодо необхідності фінансування робіт у сфері поводження з небезпечними відходами, прийнятому на сесії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«На території області зберігається 598,506 т заборонених і непридатних до використання ХЗЗР, що підлягають знешкодженню (утилізації) та більша частина яких перебуває у вкрай незадовільному стані», — йдеться у зверненні.

Як зазначається, до 2015 року небезпечні відходи вивозили на утилізацію до ЄС, але зараз цей процес заблокований.

Для утилізації засобів хімзахисту рослин Житомирщина потребує близько 54 млн грн, але таких коштів в області немає.

«В Україні є єдине підприємство — ТОВ «Еко Нова», яке отримало ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Однак діючі потужності підприємства не дозволяють утилізувати 598,506 т хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються у Житомирській області», — йдеться у зверненні.

Депутати облради просять Кабмін посприяти у вирішенні питання щодо фінансування робіт з утилізації або впровадження механізму централізованого вивезення небезпечних відходів за кордон.

 

Інтерв'ю
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0