На врожайності ранніх зернових у більшості регіонів аномальна спека майже не позначилася, – Тарас Висоцький
Спекотна погода, яка запанувала в Україні наприкінці червня та в першій половині липня, не лише негативно позначилася на самопочутті багатьох людей та на рівні споживання електроенергії, а й завдала шкоди посівам основних сільськогосподарських культур.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.
Вже на початку липня максимальна температура повітря у більшості областей досягала 35-38°С, на півдні – подекуди 39-41°С, що, за даними синоптиків, близько до абсолютних максимумів температури, зафіксованих в Україні за всю історію спостережень. І чим довше триває спека, тим більш песимістичними стають прогнози фахівців.
Приміром, за оцінками фахівців Мінагрополітики, через засуху на півдні країни врожайність пшениці та ячменю цьогоріч помітно нижча, ніж торік. Натомість на урожайності ранніх зернових у північних, центральних та західних областях аномальна спека майже не позначилася.
«У деяких регіонах, на жаль, справді рекордна посуха, тож маємо менші показники. Але у західних та центральних областях показники навіть кращі, ніж минулого року. Тому поки що прогноз на 5-7% менший урожай від показника попереднього року, що з урахуванням усіх викликів, які продовжує нести війна, є хорошим результатом», – наголосив виконувач обов’язків міністра Тарас Висоцький.
Нині аграрії збирають пшеницю і ячмінь, а також овес, горох, жито та ріпак. Середня урожайність ранніх зернових – 37 ц/га. Прогнозовано, з активізацією жнив у західних та північних областях, показники зростатимуть. Тож загалом Висоцький оцінює вплив аномальної спеки на врожаї цих культур як помірний.