Спецвозможности
Новости

На українців чекають у Німеччині

05.06.2008
703
На українців чекають у Німеччині фото, иллюстрация

Розпочнемо з берлінської. “Фрут Логістика” (Fruit Logistica) — Міжнародний спеціалізовний ярмарок із маркетингу овочів та фруктів. Компанії, діяльність яких пов’язана з торгівлею свіжими фруктами та овочами, демонструють тут розмаїття своїх можливостей. Наприклад, цього року на ярмарку можна було побачити їстівні квіти орхідей, які додають до страв як декор, кабачки без зернят у формі круглої дині, тигрові помідори з темними смужками на червоній шкірці, солодку лілейну цибулю з Китаю. Найбільше всіх вразило гігантське яблуко з Японії: в процесі визрівання на шкірку йому наносили спеціальний силует, завдяки чому після дозрівання плоду на ньому з’явилися японські сюжети. Звичайно, на ярмарку було представлено не лише чудернацькі експонати. Овочі й фрукти — дуже ніжний товар, що потребує неабиякої винахідливості переробників, пакувальників та перевізників. Тому на виставці демонстрували також технічні досягнення для логістики й обладнання торговельних залів. Чималу увагу приділяють нині й маркетинговим послугам: дослідження ринку, реклама.


Із завданням “себе показати” 1373 експоненти впорались якнайкраще: загальна виставкова площа сягала 48 360 м2. Завдання “на людей подивитися” — не менш успішно виконали відвідувачі, яких було в лютому близько 28 500. Ярмарок став справжнім форумом  налагодження ділових контактів з оптовими та роздрібними торгівцями сухофруктами, прянощами, горіхами, біопродуктами, квітами. За даними організаторів фірми “Мессе Берлін”, 90% учасників задоволені роботою виставки і збираються наступного року знову брати в ній участь, 96% відвідувачів теж залишилися з хорошими враженнями від виставки. Цікаво, що відвідувачами в основному були фахівці, 77% з яких — керівники підприємств, 87% — менеджери, які мають повноваження для прийняття рішень. Отже, спрямування ярмарку можна вважати діловим. Як зазначив представник організаторів: “У Берліні кожен щось знайде відповідно до свого смаку та гаманця”.


Україна, яка з року в рік нарощує якість продукції, привертає до себе увагу не тільки західних інвесторів, а й організаторів міжнародних виставок як серйозний гравець на ринку сільгосппродукції. Як зазначив посол Федеративної Республіки Німеччини пан Дітмар Штюдеман, легендарні українські чорноземи — це земля, яка дає не тільки добрі врожаї зерна, а й хорошої якості овочі та фрукти. Поступово підвищується тут і якість пакування. Україна вже заявила про себе на виставці “Зелений тиждень”. З огляду на обсяги виробництва в галузі овочівництва, є сенс взяти участь і в наступній виставці “Фрут Логістика”.


Для відвідувачів “Фрут Логістика” — це неабиякий шанс без посередників ознайомитися з новими тенденціями на ринку фруктів та овочів, наочно побачити технічні ноу-хау для переробки, пакування й транспортування продукції, збагатити свій досвід з організації маркетингових послуг. Для експонентів — це можливість поспілкуватися з фахівцями “зеленого асортименту” з усього світу. Представники “Мессе Берлін” в Україні запевняють, що для українських відвідувачів і можливих учасників діятимуть спеціальні знижені тарифи на вхідні квитки та виставкову площу, і запрошують усіх бажаючих помилуватися свіжими овочами в лютому 2006 року в Берліні. www.fruitlogistica.com


З Берліна летимо до Лейпцига. Тут обов’язково слід сказати про неповторний дух цього міста. Величні твори Баха з’явилися саме під час його служби кантором у Лейпцизькій Томаскірсі. Перша шоденна газета народилася також тут: величезна кількість щоденних новин надихнула друкаря Ріцша на таку ідею. У 1693 році, після Венеції та Гамбурга, тут відкрився третій в Європі оперний театр. Ще з1497 року Лейпциг був першим у світі центром вільної торгівлі середньовіччя. Лейпцизький ярмарок став двигуном розвитку міста. Паперовий фільтр для кавоварки, який винайшла домогосподарка з Дрездена, почав ринковий шлях із ярмарки в Лейпцигу. Тут народилися так звані зразкові ярмарки, на яких демонструвалися колекції зразків замість товарів. Місто приваблює великі німецькі концерни до розміщення своїх виробничих потужностей. Серед них — завод BMW, Porsche, головний центр фрахтової дочірньої авіакомпанії DHL.


Бургомістр Лейпцига пан Хольгер Ченсе запевняє, що відкритість усьому світові є основною рисою міста. Як міжнародне місто ярмарків Лейпциг завжди усвідомлював, що гостинність та інтернаціоналізм — це два боки однієї медалі.
Гігантський літак “Руслан”, колосальні обсяги транспортування газу — все це пов’язує Україну з Лейпцигом. Близько 350 німецьких фірм працюють на українському ринку, в цілому більш ніж 1000 фірм працює із залученням німецького капіталу. В майбутньому їх стане ще більше. Набуттю нових корисних знайомств та налагодженню контактів завжди слугували ярмарки.


Пан Вольфганг Марцин, голова керівництва Leipziger Messe GmbH, упевнений, що українські підприємства братимуть участь у міжнародних галузевих зустрічах не тільки як відвідувачі, але зможуть знайти в Лейпцигу нові ринки збуту для своєї продукції і технологій. Тематика виставок найрізноманітніша: кінний спорт, будівництво, інтер’єр, дім–сад–дозвілля, ремесла, білизна, екологічна техніка, енергетика, книги, автомобілі, поліцейське обладнання і спорядження,   прикраси і годинники, постільна білизна й аксесуари, сантехніка та кліматтехніка, моделювання, мініатюрні залізні дороги, обладнання для поліграфії, гастрономія та громадське харчування, туризм. Проведення конгресів терапевтів. Але найактуальнішими для нас залишаються сільськогосподарська виставка Agra, яка проходить у кінці квітня — на початку травня, та Igruma — Міжнародна спеціалізована виставка машин і обладнання для переробки сільськогосподарської

Интервью
В Украине все чаще говорят о смерти аграрной науки, и о неэффективности работы НААН. О возможных вариантах выхода науки из кризиса и о перспективных разработках ученых в интервью propozitsiya.com
Леонид Козаченко, народный депутат, президент Украинской аграрной конфедерации
Реально ли «запустить» земельную реформу в Украине уже через год? Как государство должно защитить владельцев паев и аграриев? Что ждет их в 2017-м? Удастся ли преодолеть коррупцию в государстве? На

1
0