Спецможливості
Новини

На світовому ринку дефіцит органічної макухи соняшнику

27.02.2017
1885
На світовому ринку дефіцит органічної макухи соняшнику фото, ілюстрація
Великобританія демонструє великий інтерес до органічної макухи соняшнику. У цієї країни багато тваринницьких підприємств, фермери додають макуху і в корм домашнім тваринам

Великобританія демонструє великий інтерес до органічної макухи соняшнику. У цієї країни багато тваринницьких підприємств, фермери додають макуху і в корм домашнім тваринам. Про це повідомила незалежний експерт з органічного трейдингу з України та налагодженню торгових зв'язків Марія Махновець в інтерв'ю propozitsiya.com.

За її словами, деякий час англійці як альтернативу використовували соєвий шрот, але годувати ним тварин постійно не можна. "За моїми спостереженнями, за макуху соняшнику в Україні трейдери пропонують близько $600/т на умовах FOB (умови перевезення морським або внутрішнім водним транспортом. - Ред.), раніше стандартна ціна на умовах FOB становила $320-360/т", - додала вона.

Пояснюючи зростання ціни на макуху, вона зазначила, що ще два роки тому все було в порядку, "органіку" експортували морськими судами. Однак все змінив гучний скандал, коли, як то кажуть, на полицях супермаркету в США в органічних курячих яйцях знайшли заборонені хімелементи. Коли почали розслідування, виявилося, що пташок годували макухою виробництва України, яку поставляв в США голландський трейдер.

Досі цей випадок українська і європейська сторони трактують по-різному: жодна зі сторін не готова взяти на себе відповідальність за те, що трапилося. Але результат один - за таке шахрайство органічного експортера десертифіковано, орган сертифікації позбавили права видавати сертифікати, а продукцію переробки та сировину з тих пір прискіпливо перевіряють.

Уже пізніше контролюючі органи держав-членів ЄС помітили відмінності в обсягах макухи, які реально могли бути поставлені в ЄС з Україною (80 тис. т) з тими, що фактично перетнули кордон -120 тис. т. Але, як то кажуть, негативний осад залишився, імідж зіпсований.

Інтерв'ю
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0