Спецможливості
Новини

На Прикарпатті почали вирощувати помідори та кавуни

31.05.2022
685
На Прикарпатті почали вирощувати помідори та кавуни фото, ілюстрація

Сільгосппідприємства й одноосібники Прикарпаття нарощують виробництво, щоб забезпечити власне споживання та ділитися вирощеним з іншими регіонами.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.

На аграрному ринку в місті Коломиї розсаду овочів розкупили ще вранці. Навіть попри те, що то недешева продукція. Минулого тижня за десять гривень можна було придбати десять стебелець капусти, а нині — лише три. Те саме стосується помідорів, перцю та баклажанів.

Час закладання насіння на розсаду збігся з початком війни. Очевидно, це якось вплинуло на зменшення її кількості на ринку. Та й попит перевищує пропозицію. Десь кожен міркує: краще виростити самим овочі, ніж восени купувати не знати за якою ціною. Бо ситуація непередбачувана.

Попит на розсаду зрозумілий. Адже кілограм свіжої капусти коштує 60 грн, торік же цієї пори в гурті можна було придбати й по 3–5 грн. Те саме стосується й цвітної капусти. Кіло молодої картоплі та столових буряків продають по 50 грн. Морква за ціною догнала банани. Навіть кабачки тримаються на позначці 54 грн/кг.

«Пригадаймо, якою була ситуація на початку війни, коли в супермаркетах полиці з овочами вмить спорожніли. З огляду на нинішню ситуацію ми суттєво збільшили площі під овочами, — розповідає голова ФГ «Прометей» Коломийського району Орися Книшук. — Треба компенсувати втрати, які маємо через окупацію Херсонщини. Адже ця область виробляла 60 відсотків цибулі, значну частку баштанних культур, помідорів, баклажанів та перцю. Навіть якщо цей регіон якнайшвидше визволять від російських окупантів та вдасться зібрати вирощене, то з нинішньою ціною на пальне херсонська продукція буде значно дорожчою від минулорічної».

Співрозмовниця каже, що імпорт овочевих культур у довоєнний час десь у півтора-два рази переважав над експортом, а тепер утричі. Це означає, що до нас масово везтимуть продукцію з-за кордону.

«Тому ми навіть ризикнули й посіяли помідори та нетрадиційні для регіону кавуни, звісно, спочатку розсаду. Сподівалися на дощі, натомість у травні опадів значно менше, ніж цієї пори торік. Доведеться влаштовувати зрошення, як у південних областях. Хай там як, і сільгосппідприємства, й одноосібники мають вирощувати овочі, щоб забезпечити власне споживання та ділитися з іншими областями», — каже Орися Книшук.

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее

1
0