Спецвозможности
Новости

На Одещині загинуло 6 тис. га озимого ріпаку та 3 тис. га озимої пшениці

06.12.2022
268
На Одещині загинуло 6 тис. га озимого ріпаку та 3 тис. га озимої пшениці фото, иллюстрация

На полях Одеської області через нестачу вологи щодня збільшуються площі загиблих озимих культур, повідомила директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова на засіданні сесії Одеської обласної ради.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

«У зв'язку із недостатньою кількістю вологи в метровому шарі ґрунту та відсутністю опадів, в господарствах південної Одещини спостерігається щоденне збільшення площ загиблих озимих культур, які посіяних під врожай 2023 року. На жаль лише на сьогодні вже маємо 6 тисяч гектар загиблих сходів озимого ріпаку та вже 3 тисячі гектарів озимої пшениці. Більш того, ми є регіоном-партнером для Миколаївщини й постійно забезпечуємо їх продовольчими наборами. Наразі готуємо продовольчу допомогу та підтримуємо Херсон», — зазначила Алла Стоянова.

Також Алла Стоянова презентувала проєкт рішення, спрямований на підтримку аграріїв Одещини.

«У податковому (звітному) 2022 році частка сільськогосподарського товаровиробництва підприємств як платників єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків, а частка іншої діяльності відповідно перевищує 25% — що складає загрозу на кінець року «злетіти» з четвертої групи форми спрощеного оподаткування. З метою допомоги господарствам пройти цей складний період і дати їм можливість працювати і у 2023 році та забезпечити продовольчу безпеку держави та регіону, в проєкті рішення пропонується визнати наявність форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), та затвердити перелік суб’єктів господарювання, які 2022 році постраждали внаслідок таких обставин згідно з додатком. Це надасть можливість господарствам залишитися на існуючій системі спрощеного оподаткування та діяти згідно ст. 298.8.4 Податкового кодексу України. У зв’язку з постійними надходженнями звернень, надається попередній перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили», — наголосила Алла Стоянова.

Интервью
Александр Водолажченко, директор по Информационным Системам агрохолдинга AgroGeneration
Представить развитие любого бизнеса без активного внедрения информационных технологий сегодня невозможно. Выращивание сельскохозяйственной продукции в отличие от промышленных процессов крайне чувствительно ко многим непредсказуемым... Подробнее
Фітопатолог, кандидат с.-г. наук Світлана Чоні
Люди, которые во всем ищут позитив, отмечают, что нынешней весной на полях хотя бы болезни не донимают. «И да, и нет», - комментирует ситуацию менеджер по технической поддержке направления защиты семян компании «Сингента», фитопатолог,... Подробнее

1
0