Спецвозможности
Новости

На Київщині посадять лише половину запланованої картоплі

11.04.2022
316
На Київщині посадять лише половину запланованої картоплі фото, иллюстрация

Господарства в Київській області планують посадити лише половину запланованої картоплі через замінування полів та складнощі із забезпеченням.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Українську асоціацію виробників картоплі.

Низка областей, які були традиційно «картоплярськими», щойно звільнились з під окупації. Це Чернігівська, Житомирська та Київська області. Наразі в цих регіонах поля потрібно обстежувати на вибухонебезпечні предмети. Це ускладнює початок посівної.

Також багатьом господарствам, особливо новачкам, бракує добрив, пестицидів, є проблеми із посадковою технікою.

«Картопля — капіталоємка культура. Вона потребує багато добрив. Вони суттєво зросли у ціні, з ними логістичні проблеми та у фермерів не вистачає обігових коштів. Тому суттєво збільшити площі під картоплею не вдасться. У північних областях гостро стоять питання щодо розмінування полів та логістики: зруйновані мости, дороги заблоковані. Господарства в Київській області планують посадити лише половину площ від тієї, яку планували», — розповів віце-президент УАВК Микола Гордійчук.

Интервью
Клінт Мартін
11 июля 2016 Украина и Канада подписали Соглашение о создании зоны свободной торговли. Это крупнейшая сделка такого плана после ЗСТ с Евросоюзом.
Уже третий год подряд в апреле начинается массовая гибель пчел. В этом году пчеловоды устроили ряд акций протеста и написали много обращений в органы власти. Организатором трех акций протеста и автором обращения к президенту Украины и... Подробнее

1
0