Спецможливості
Новини

На Хмельниччині висіяли понад 250 зразків насіння гречки зі світового фонду

23.05.2022
754
На Хмельниччині висіяли понад 250 зразків насіння гречки зі світового фонду фото, ілюстрація

На полях Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої закладу вищої освіти «Подільський державний університет» посіяли насіння гречки з колекції світового генофонду.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Всього на полях університету висіяли понад 250 зразків, які входять до даної колекції та слугують вихідним матеріалом для створення нових сортів. З метою забезпечення посівним матеріалом товаровиробників у 2023 році, тут заплановано виробництво двох сортів гречки: Володар та Кам’янчанка.

Директор НДІ круп’яних культур ім. О. Алексеєвої кандидат сільськогосподарських наук Віталій Бурдига запевнив в отриманні достойних врожаїв гречки та розширенню посівних площ даної культури, а отже й збільшенню об’ємів вітчизняного виробництва для задоволення зростаючого попиту на цю цінну в харчовому та дієтичному відношеннях крупу.

Базова колекція гречки НДІ нараховує біля 978 зразків зібраних з різних країн світу.

На сьогодні, найбільш об'ємно в колекції зібраний вид гречки звичайної — 283 зразки місцевих сортів, популяцій і форм, а також з різних регіонів України, росії, білорусі і країн далекого зарубіжжя (Китаю, Японії, Індії, Франції, Польщі, Литви, Латвії та ін.).

За результатами проведеної роботи в останні роки створено та занесено до державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні нові сорти гречки Кам’янчанка, Володар, Подільська та Калина (самозапильний сорт гречки татарської, який характеризується високою урожайністю та цінними технологічними, біохімічними показниками якості зерна).

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0