Спецможливості
Новини

На Херсонщині фермери розстріляли російських окупантів під час спроби вкрасти комбайн

08.06.2022
2234
На Херсонщині фермери розстріляли російських окупантів під час спроби вкрасти комбайн фото, ілюстрація

Російські військові продовжують творити свавілля на захоплених територіях — крадуть зерно, овочі та фрукти, сільськогосподарську техніку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Телеграф».

Однак херсонські фермери дають відсіч російським загарбникам —  стало відомо, що при спробі окупантів викрасти комбайн з території агропідприємства фермери відкрили вогонь і застрелили двох нападників.
Про це розповіли місцеві жителі, які попросили не називати їхні імена й не говорити, де саме стався конфлікт. Зі слів бізнесменів, їх дедалі активніше схиляють до продажу готової продукції за копійки та намагаються змусити вирощувати новий урожай.

«Нам прямо кажуть — або саджаєте ви, або саджаємо ми (мається на увазі, що у разі відмови фермерів помістять у в’язницю). Ми бачимо, що вони тут нічого не робитимуть. Вони вміють тільки грабувати та знищувати. Ми поки не знаємо, як бути, намагаємось об'єднатися і чекаємо на звільнення. Ті, хто більший, може хоча б вести якийсь діалог, а дрібні фермери в селах страждають куди більше, у них можуть просто забрати зерно чи овочі, нічого не питаючи», — каже власник агрофірми.

З його слів, днями до нього на підприємство приїхали озброєні люди й почали вимагати ключі від комбайна, погрожуючи автоматами.

«Вони були у військовій формі, сказали, що забирають техніку «на потреби армії». Коли ми не погодилися, то почали ще більше «бикувати». Охорона не злякалася, відкрила вогонь. Двоє 200-х, ще парочка 300-х втекли. Чекаємо на нові візити», — розповів фермер.

Інтерв'ю
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее

1
0