Спецможливості
Новини

На Донеччині "виростять" 150 тисяч куркулів

29.09.2017
2306
На Донеччині "виростять" 150 тисяч куркулів фото, ілюстрація
20 жителів Донецької області підписали угоди про отримання грантів на суми до 500 тис. грн на створення або розвиток бізнесу в рамках програми "Український донецький куркуль"

20 жителів Донецької області підписали угоди про отримання грантів на суми до 500 тис. грн на створення або розвиток бізнесу в рамках програми "Український донецький куркуль", пише propozitsiya.com за матеріалами регіональних ЗМІ.

"Куркуль - це стрижень демократії. Його ніколи не нагнеш, у нього начальників немає, він сам собі начальник. Це не просто люди (ті, хто вже бере участь в програмі - Ред.), Це основа українського Донбасу. Формула успіху Донеччини - 150 тис. куркулів. Ось 150 тис. буде на Донбасі - і більш проукраїнської області в Україні, ніж Донеччина, не буде", - упевнений глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Програма йде повним ходом вже 6 місяців. Спочатку інформація з'явилася на сайті ОДА, зараз її можна побачити навіть на білбордах регіону, проводяться круглі столи.

Програма реалізується завдяки співфінансуванню з обласного та місцевих бюджетів. На "вирощування куркулів" з бюджету області виділено 150 млн грн. За умовами, половину фінансує область, половину - бюджет міста, чий проект виграє. До речі, в Слов'янську поки тільки вирішують, виділяти гроші чи ні, і це при тому, що троє переможців програми - з цього міста.

Щоб отримати фінансування, потрібно дотриматися 9 критеріїв. Серед умов гранту - термін окупності проекту, рівень середньомісячної зарплати найманих працівників і їх офіційне працевлаштування, кількість робочих місць, які планується створити в рамках реалізації проекту, обсяг відрахувань до бюджету і впровадження енергозберігаючих технологій.

За словами П. Жебрівського, сфери діяльності учасників програми досить різноманітні: "куркулі" виробляють сільськогосподарську продукцію, відкривають пекарні, займаються металообробкою.

У той же час, більшість тих, хто заявив або в процесі подачі заявки, - це фермери, які займаються розведенням худоби, виробництвом молочної продукції та іншими видами сільського господарства.

Як відзначають експерти, багато підприємців не вірять, що гроші дають на безповоротній основі. У той же час, поки що невідомі і "підводні камені" впровадження програми.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Нещодавно в Києві пройшла виставка «АгроВесна-2019», в якій взяв участь провідний вітчизняний виробник біопрепаратів — група компаній «БІОНОРМА». Про масштаби участі у виставці, її результати та також про те, що викликало найбільший... Подробнее

1
0