Спецвозможности
Новости

На Дніпропетровщині перевиконали план по сівбі ярої пшениці

05.05.2022
428
На Дніпропетровщині перевиконали план по сівбі ярої пшениці фото, иллюстрация

На Дніпропетровщині аграрії завершують сіяти ранні ярі культури: пшеницю, ячмінь, горох, овес, ріпак, повідомили в обласній військовій адміністрації.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Дніпропетровську ОДА.

Уже упоралися з 75 % робіт. Тільки пшениці засіяли 4,5 тис га. Це у півтора рази більше, ніж планували.

«Цьогоріч мали затяжну весну. Проте аграрії вкладаються у терміни посівної. Сприяли й квітневі опади. Їх випало у 1,5 рази більше за норму. Зараз у ґрунті багато вологи. На фініші — робота з ранніми ярими. Маємо невеличкий недосів у 25 % ячменю. Та його перекриємо іншими культурами — соняшником і кукурудзою», — розповів директор Інституту зернових культур Владислав Черчель.

Посів ранніх ярих уже завершили аграрії Нікопольського та Новомосковського районів. В решті — роботи на фініші.

Фермери області взялися за пізні ярі. Кукурудзою засіяли 72 тис га — це чверть від запланованого. Соняшником — 100 тис га.

«Посівна проходить у звичайному режимі. Там, де є можливість працювати у дві зміни, аграрії виходять у поле і вдень, і вночі. Окрім кукурудзи і соняшника зараз сіють гречку, просо та сорго», — сказав директор «Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський.

На Дніпропетровщині планують завершити посівну до кінця травня. Загалом працюватимуть на понад 1 млн га полів.

Интервью
Прошлой осенью сайт «Пропозиція» побывал в гостях у кооператоров Днепровской области. Немалую помощь в его становлении, а впоследствии - кооперативных объединений, оказала Кооперативная академия, которая работает в г. Днепр. Ее возглавляет... Подробнее
Виктор Шеремета, заместитель министра аграрной политики по вопросам развития фермерских хозяйств Украины
В начале октября в Министерстве аграрной политики и продовольствия была введена отдельная должность заместителя министра по вопросам фермерства. Им стал Виктор Шеремета, ранее занимавший должность вице-президента Ассоциации фермеров и... Подробнее

1
0