Спецвозможности
Новости

На Буковині заклали 10 га суперінтенсивного саду

19.05.2022
422
На Буковині заклали 10 га суперінтенсивного саду фото, иллюстрация

Сучасний суперінтенсивний яблуневий сад площею 10 гектарів закладають у фермерському господарстві «Гаука», яке знаходиться в селі Припруття на Буковині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Асоціації «Укрсадпром».

Господарство створене Василем Гаукою ще 2003 року Загальна площа яблуневих насаджень становить понад 80 га, з них 63 га — плодоносних.

«Нині для створення сучасних суперінтенсивних насаджень на площі 10,34 га використовуються перспективні сорти яблуні за схемою посадки 3,2 х 0,8 м з італійськими стовпами для протиградового укриття», — йдеться у повідомленні.

У ФГ «Гаука» значна увага приділяється як вирощуванню високоякісного експортноорієнтованого яблука, так і механізації збирання плодів, зокрема, господарство одним з перших у регіоні почало використовувати самохідні платформи, а незабаром планується придбання системи Pluk-o-Trak.

Зараз закінчується садіння дерев на новій площі, проводиться догляд за існуючими насадженнями, створюються захистні смуги з саджанців павловнії та шведської енергетичної верби.

До речі, Асоціація «Укрсадпром» ініціювала внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» в частині розширення часткової компенсації витрат понесених на проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер, зокрема, з антиградовим укриттям, а також будівництва систем мікрозрошення як краплинного, так і мікродощування.

Ключевые слова: Буковина, яблуневий сад

Интервью
В середине декабря официально было сообщено о создании новой общественной организации - «Всеукраинского аграрного форума», целью которой является объединение всех сельскохозяйственных организаций для совместной продуктивной работы и... Подробнее
координатор проекта "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сельское хозяйство относится к тем отраслям, где объединение может принести к значительному повышению конкурентоспособности. По инициативе крупнейшей в Польше гастрономической закупочной группы Horeca GGZ в Украине будет создана... Подробнее

1
0