Спецможливості
Новини

Минулорічний врожай можуть вивезти за три місяці, – Микола Сольський

06.04.2023
581
Минулорічний врожай можуть вивезти за три місяці, – Микола Сольський фото, ілюстрація

Для того, щоб завершити експорт торішнього врожаю, Україні ще потрібно близько трьох місяців, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Маємо що експортувати з торішнього врожаю – кукурудза, пшениця, соняшникова олія, соняшниковий шрот, соя. Для вивезення цієї продукції потрібно близько 3 місяців, залежно від темпів. У червні-липні почнеться збирання озимих культур – ячменю та пшениці, і тоді потрібно буде вивозити вже новий урожай», – сказав міністр.

Крім того, він нагадав, що останні кілька місяців Росія ускладнює проблему з інспекціями суден «зернового коридору» в Босфорі, через що за добу інспекцію проходять усього 2-3 кораблі.

«А це дуже мало. Насправді щодня можна відправляти в кілька разів більше суден із українським зерном. Тому необхідно збільшити кількість інспекцій у Босфорі, і тоді ми зможемо відправляти більше кораблів із зерном», – підкреслив очільник Мінагрополітики.

Також Сольський зазначив, що, за прогнозами цього року, експортний потенціал агросектору України в грошовому еквіваленті має можливість зберегтися на рівні попереднього, але це буде залежати від цін.

«Але якщо ми подивимося на тоннаж, то цифри закономірно будуть меншими. Тому що багато українських фермерів збільшують посіви олійних: соняшнику та сої і зменшують – пшениці й кукурудзи», – резюмував М. Сольський.

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее

1
0