Спецвозможности
Новости

Мозаїчне панно

05.06.2008
945
Мозаїчне панно фото, иллюстрация

IMC Global була створена в 1909 р. як підприємство з видобутку фосфатів. Згодом компанія перетворилася на одного із світових лідерів у цій галузі. Cargill Crop Nutrition виникла у шістдесяті роки минулого сторіччя. Компанія “Каргілл” — тоді вже один із провідних гравців на світовому сільгоспринку — вирішила зайнятися виробництвом добрив і створила відділ живлення рослин (тобто Cargill Crop Nutrition), який згодом увійшов до вузького кола найпотужніших компаній, що спеціалізуються в цій галузі. У січні 2004 р. IMC Global та Cargill Crop Nutrition підписали остаточну угоду про злиття, в червні було оголошено назву нової компанії — Mosaic, а в жовтні угоду повністю реалізували. З першого ж дня свого існування Mosaic стала однією з найбільших у світі компаній у галузі виробництва та збуту багатокомпонентних мінеральних добрив.


В Україні Mosaic представлена компанією “Мозаік Юкрейн”. Вона успадкувала все те добре, що сільгоспвиробники пов’язують з іменем “Каргілл”, і передусім — найефективнішу на теренах нашої держави “Програму живлення рослин”. Ця програма, на відміну від програм продажу мінеральних добрив інших фірм, передбачає не лише реалізацію товару, а й виконання необхідного сільгоспвиробникові комплексу послуг. Йдеться насамперед про оперативну та стратегічну діагностику грунтів у господарствах-клієнтах, збір даних щодо кліматичних умов ведення виробництва, фінансових та організаційних можливостей виробника, біології культури та інших факторів, які забезпечують режим продуктивності сільгоспкультур. Це ретельне вивчення дає підстави для розробки широкої програми дій, спрямованих на одержання стабільно високих урожаїв і стабільно високої якості продукції.
Ареал діяльності новонародженої компанії доволі широкий. Вона працює в усіх областях України, її знають в агроформуваннях-гігантах і дрібних фермерських господарствах. “Програма живлення рослин” від “Каргілл” — а тепер “Мозаік Юкрейн” — дуже добре себе зарекомендувала, про що свідчить і статистика: практично в усіх регіонах нашої держави озима пшениця, вирощена із застосуванням цієї програми, дає 55–70, кукурудза на зерно — 90–110, цукрові буряки — 450–550 ц/га.


Усі клієнти “Мозаік Юкрейн” — нинішні й майбутні — можуть скористатися послугами агрономічної служби компанії. Особливо велику увагу її спеціалісти приділяють стану полів, що склався після тривалого та інтенсивного використання земель. Краще зрозуміти стан грунту допомагають відібрані його зразки, які діагностують у найкращих сертифікованих лабораторіях держави (в Національному аграрному університеті або установах Центру родючості грунтів). Одержана сукупність даних формує цілісну об’єктивну картину щодо наявних і можливих проблем грунту і спрямовує потенціал “Програми живлення рослин” в оптимальне річище, гарантуючи таким чином ефективне використання землі, безпеку її родючості і, що дуже важливо, — отримання стабільно високих урожаїв за використання інтенсивних сортів та нових високопродуктивних гібридів.


“Мозаік Юкрейн” реалізує свою “Програму живлення рослин” з допомогою таких відомих компаній, як “Ерідон”, Украгросервіс та інших, які пропонують сільгоспвиробникам також інтегральні програми захисту рослин, насінництва, технічного забезпечення. Всі ці могутні чинники майже повністю забезпечують технології вирощування будь-яких сільгоспкультур, залишаючи селянинові лише турботу про передпосівний обробіток грунту і вчасне збирання врожаю. Разом зі своїми партнерами “Мозаік Юкрейн” постійно дбає про фахову підготовку спеціалістів аграрних підприємств, наголошуючи на тому, що і живлення, і захист рослин, і технічне забезпечення — взаємопов’язані фактори аграрного виробництва.


Великий асортимент продукції дає змогу “Мозаік Юкрейн” складати специфічні пропозиції для кожного регіону держави і для всіх вирощуваних в Україні культур: технічних, зернових, олійних, овочевих, плодових, ягідних тощо. За способами і часом внесення спектр добрив також дуже широкий: їх можна застосовувати і в основне внесення, і в передпосівне, і локальне, і як підживлення, тобто у будь-який спосіб, який забезпечить максимальний виробничий ефект.
Свої тукосуміші “Мозаік Юкрейн” виробляє на власних заводах у Донецькій та Вінницькій областях. Кінцевий продукт формується з високоякісних простих та складних компонентів. Він є екологічно безпечним, має високу концентрацію поживних речовин і чудові фізико-хімічні властивості, що сприяє високому коефіцієнту засвоєння цих добрив рослинами під час вегетації.


Ілля Марчук, головний агроном “Мозаік Юкрейн”:
“На жаль, наші агрономи не завжди мать змогу правильно зорієнтуватися в засобах виробництва. Щоб допомогти їм, проводимо семінари, роз’яснювальну роботу. І завжди знаходимо розуміння. Адже у нас велика демонстраційна база: у різних регіонах України, з різними культурами, системами удобрення. Ці ділянки дають нам змогу наочно показати виробникові перевагу тої чи тої суміші. Ми ведемо постійний супровід нашої програми під час вегетації культур, допомагаємо колегам з господарств правильно орієнтуватися в ситуації. Адже до 50% прибавки врожаю забезпечують добрива, і знехтувати цим потенціалом — неприпустимо”.


Андрій Каліберда, фінансовий директор ТОВ “Агрофірма “Росток”:
“Наше підприємство має в обробітку 5000 га землі в Нікопольському районі Дніпропетровської області. Працюємо здебільшого із зерновими культурами, але є в нас і соняшник, і кукурудза, і горох. Ось уже чотири роки використовуємо добрива “Каргілл”, і саме як фінансовий директор я переконую своїх колег у доцільності їх застосування. Впродовж цих років ми переконалися в тому, що запропонована компанією “Каргілл” формула нас влаштовує за всіма параметрами. Економічна ефективність застосування цих добрив була доведена результатами нашого господарювання. Вони відіграли свою позитивну роль на всіх культурах, передусім — як стартове добриво на озимих та ярих, і особливо — на соняшнику”.


Володимир Сисоєнко, заступник генерального директора компанії “Ерідон”:
“На сьогодні “Ерідон” є найбільшим в Україні офіційним дистрибутором “Мозаік Юкрейн”, а з компанією “Каргілл” ми плідно співробітничаємо другий рік. Проте партнерські стосунки виникли не раптом. До “Каргіллу” ми певний час придивлялися. Спочатку зробили пробну поставку добрив своїм ключовим клієнтам: по вагону, вантажівці. Вивчили думки людей: чи сподобався їм продукт, чи задоволені вони результатом. І ми побачили, що результат позитивний, його видно на полях: є збільшення врожайності й підвищення якості врожаю. І вже спираючись на цей досвід, ми рушили вперед. Нині, порівняно з минулим роком, ми продали добрив “Мозаік Юкрейн” на 70% більше, а наступного плануємо збільшити продаж цього продукту ще вдвічі.
“Ерідон” має 20 представництв по всій Україні, які пропонують покупцям добрива. Причому ціни як у виробника, так і в нас — однакові. Крім того, ми взяли на себе зобов’язання не продавати інших тукосумішей, крім продукції компанії “Мозаік Юкрейн”. Тобто ми свідомо вибрали цю компанію з-поміж різних фірм, що пропонують NPK, як найбільш надійну. Адже якщо на початку сезону ми з ними про щось домовилися, — то так воно й буває. На наш вибір вплинули також такі критерії, як якість, ціна, стабільність поставок”.


Аріен Ван Ден Блінк, менеджер Mosaic по Європі:
“У нашому випадку об’єднання двох могутніх компаній — це не просто об’єднання капіталів, мільйонів тонн добрив та мільярдів доларів прибутків. Це насамперед люди — тисячі найкращих у світі спеціалістів. Це добре налагоджені зв’язки, ідеально відпрацьовані системи виробництва, збуту та сервісу, розгалужена інфраструктура. Все це залишається незмінним, як незмінними залишаються  корпоративна культура і філософія компаній — засновниць “Мозаік”. Ці культура і філософія передбачають передусім сумлінне виконання всіх укладених раніше договорів та домовленостей. Зрозуміло, що це цілком стосується договорів і домовленостей, які уклала компанія “Каргілл” зі своїми українськими партнерами”.


Андреас Ріекмерс, президент ЗАТ “АТ “Каргілл”:
“Комбінація “Каргілл” і “Мозаік” працюватиме ще краще. Тому прощавай, наша славна командо живлення рослин, і ласкаво просимо, “Мозаік Юкрейн”!”

Интервью
vitaliy skotsyk
20 сентября планируется начать всеукраинскую забастовку аграриев. О ее причинах и требованиях аграриев рассказал один из инициаторов, председатель Аграрной партии Украины Виталий Скоцик.  
Президент УАВК Микола Пономаренко
На рынке картофеля сейчас - ажиотаж, которого не случалось почти 10 лет. Потребители обеспокоены неурожаем и закупаются картофелем на сезон - целыми мешками. Производители (прежде всего огородники) жалуются на неурожай. Таким образом,... Подробнее

1
0