Спецможливості
Новини

Світовий середньорічний приріст виробництва аграрної сировини становить близько 3%

03.05.2017
1321
Світовий середньорічний приріст виробництва аграрної сировини становить близько 3% фото, ілюстрація
За даними SGS Group, коефіцієнт росту продуктивності по кукурудзі за останні 57 років - 5,3 рази (середньорічний приріст складає 3%). По іншій аграрній сировині - пшениця, рис, цукровий буряк, тощо, також тенденція до приросту виробництва становить близько 3%

За даними SGS Group, коефіцієнт росту продуктивності по кукурудзі за останні 57 років - 5,3 рази (середньорічний приріст складає 3%). По іншій аграрній сировині - пшениця, рис, цукровий буряк, тощо, також тенденція до приросту виробництва становить близько 3%. Такі дані оприлюдниввіце-президент із глобального розвитку бізнесу в аграрному і продовольчому секторі SGS Group Геннадій Шульга, пише propozitsiya.com.

«Кукурудза - один із основних видів агросировини. З усіма сучасними технологіями ми виробляємо її все більше і більше. Середньорічний приріст 3%. Якщо порівняти це з необхідними 1,5-1,8%, то зрозуміло, що сформується надлишок, який буде спрямовано на корм худобі», - зазначив він.

За словами експерта, до 2020 року триватиме ландшафт низьких цін. Він нагадав, що зростання населення - основний фактор сільгоспвиробництва сьогодні. За деякими прогнозами населення збільшиться до 10 млрд осіб до 2050 року, що призведе до росту попиту на продукти харчування. Окремі аналітики вважають, що для забезпечення продовольством такої кількості населення ріст виробництва повинен скласти 70%.

Також зростає і споживання калорій (із 2358 ккал до2940 ккал в останні роки), тому що рівень добробуту людей зростає, наприклад, в Китаї середній клас подвоївся, починаючи з 2000 року. В цілому, споживання їжі зросло на 30% із середнім коефіцієнтом росту 0,5% протягом останніх 6 років. У наступні 15 років прогнозується уповільнення росту калорійності їжі.

«Якщо об'єднати такі фактори, як ріст населення і калорійність, то приросту сільгоспвиробництва на рівні 1,5-1,8% буде достатньо, щоб обслужити зростаючий попит», - вважає Г.Шульга.

Ключові слова: експорт, АПК

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее

1
0