Спецможливості
Новини

Світовий ринок розумного землеробства за 5 років збільшиться вдвічі

20.04.2020
790
Світовий ринок розумного землеробства за 5 років збільшиться вдвічі фото, ілюстрація

Учені очікують, що у найближчі п’ять років світовий ринок розумного землеробства збільшиться вдвічі і досягне 16 мільярдів євро.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Еuronews

Анастайо, інженер сільського господарства та дослідник Афінського с/г університету розповів про систему Розумна Ферма, яка дозволяє контролювати стан рослин та рівень зволоженості, як ґрунту, так і тканин рослини.
“Це як би поставити мікроскоп у повітря. Ми можемо визначити, які дерева найбільш енергійні та здорові порівняно з іншими”, – каже він.

Одне з найважливіших завдань системи Розумна Ферма – це кращий контроль зрошення. На сайті системи також розміщена смарт-метеостанція. Вона пов’язана з датчиками вологості ґрунту і дозволяє фермеру віддалено запускати полив у разі потреби. Фермер може використовувати свій телефон, щоб запустити зрошення, не відвідуючи поле чи сад особисто. Це гарантує більш точний полив, заощаджуючи час, гроші – і звичайно прісну воду.

Костас Праматаріс, комп’ютерний інженер з високотехнологічної компанії Synelixis, каже, що нова технологія може забезпечити, щоб кожна область отримувала необхідну кількість води для поливу, мінімізуючи її витрати.

“Цей пристрій дозволяє нам контролювати ґрунт і встановлювати деякі точні пороги, тож коли сухість ґрунту опуститься нижче визначеного рівня, система може почати поливати. Потім вона може припинити полив, коли знову буде досягнуто правильний рівень”, – уточнює він.

Щоб допомагати цим процесам використовують ще один розумний пристрій – датчик електропровідності. Він показує розташування та рух води під землею.

Наразі ці технології поки що дуже дорогі для фермерів, які перебувають під фінансовим тиском пандемії. Але, враховуючи серйозність екологічних ставок, багато хто прагне їх використовувати.

Інтерв'ю
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее

1
0