Спецможливості
Новини

Світове виробництво олійних в поточному сезоні може перевищити 586 мільйонів тонн

20.12.2018
772
Світове виробництво олійних в поточному сезоні може перевищити 586 мільйонів тонн фото, ілюстрація

Експерти Oil World (Німеччина) в своєму грудневому звіті прогнозують світове виробництво олійних культур в 2018/2019 маркетинговому році на рівні 586,4 млн тонн, що на 21 млн тонн перевищує показник минулого сезону. При цьому, з урахуванням зростання виробництва, а також зниження річного приросту світового споживання олійних культур до 9,4 млн тонн, проти 22,9 млн тонн в минулому сезоні, світові кінцеві запаси олієнасіння також можуть збільшитися на 12,8 млн тонн та скласти 124,7 млн тонн. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Oil World.

Зокрема, зазначається, що річний приріст світового виробництва соєвих бобів може скласти 25,2 млн тонн при врожаї 366,5 млн тонн, що також вище листопадової оцінки експертів (365,8 млн тонн). Однак уточнюється, що в країнах Латинської Америки спостерігаються несприятливі погодні умови, а саме - посуха в Бразилії та надлишкові опади у Аргентині, у зв'язку з чим аналітики Oil World можуть провести коригування прогнозу врожаю сої в зазначених країнах в наступному звіті.

Також експерти підвищили прогноз світового виробництва насіння соняшнику до 52,3 млн тонн, що на 2,8 млн тонн вище показника попереднього сезону, завдяки нарощуванню врожаю олійної в Україні та Росії. Крім того, експерти очікують, що в поточному сезоні переробка соняшнику збільшиться на 2,1 млн тонн в сезон - до 47,1 млн тонн.

У свою чергу, прогноз світового виробництва ріпаку та каноли знижений до 63 млн тонн, що поступається листопадовій оцінці експертів (64,1 млн т) і на 3,5 млн тонн нижче валового збору в минулому сезоні (66,5 млн тонн). Скорочення даного показника обумовлено проведенням понижувальних коригувань врожаю ріпаку в ЄС (-2,3 млн тонн на рік), Канаді (-1 млн т), Австралії (-1,4 млн т) і Індії (-0,3 млн тонн).

Інтерв'ю
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее

1
0