Спецвозможности
Новости

Міністр закордонних справ Франції попередив про глобальний голод

24.03.2022
268
Міністр закордонних справ Франції попередив про глобальний голод фото, иллюстрация

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що ЄС має змиритися з перспективою того, що війна в Україні може призвести до «надзвичайно серйозної» глобальної продовольчої кризи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на politico.eu.

Росія та Україна є гігантськими експортерами зерна, і половина пшениці, що імпортується в Африку, припадає на ці дві країни, у той час як світові ціни на продовольчі товари вже зросли внаслідок конфлікту. Експорт продовольства з України практично припинився, а її здатності вирощувати та збирати продовольство цього року перебувають під загрозою через війну.

«Ми повинні швидко взяти на себе відповідальність за цю нову ситуацію», - сказав Ле Дріан, прибувши на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі. Але він дав мало подробиць про те, що має робити ЄС, за винятком тісної співпраці з міжнародними агенціями, партнерами та НУО.

«Не санкції підривають глобальну продовольчу безпеку, а війна, — сказав він, — тому що немає жодних санкцій щодо продуктів харчування. Ця війна стає проблематичною, і завтра вона принесе із собою ризик голоду».

«Ми бачимо наслідки війни, неможливість збирання врожаю, посіву, експорту», - додав він, говорячи про Україну.

Міністри сільського господарства ЄС зустрічаються, щоб узгодити свої відповіді на кризу, а Європейська комісія цього тижня проводить велику конференцію з гуманітарних питань, яка також стосуватиметься продовольчої безпеки.

Интервью
Ірина Кухтіна
О необходимости объединения производителей ягод, львиная доля которых в Украине выращивается единоличниками и домохозяйствами, говорят уже давно. В прошлом году такая ассоциация - «Ягідництво України» - была зарегистрирована. Редакция... Подробнее
Башинский Виталий Владимирович, национальный консультант FAO по вопросам биобезопасности и ветеринарии
Общепризнанные стандарты безопасности качества пищевых продуктов – это язык, на котором говорят импортеры, международные торговые сети и закупщики. Украина пока что только на пути  формирования

1
0