Спецможливості
Новини

Мінекономіки прогнозує падіння темпів росту аграрного сектору майже до нуля

23.12.2019
1257
Мінекономіки прогнозує падіння темпів росту аграрного сектору майже до нуля фото, ілюстрація

Рекордний врожай і бюджетні дотації не врятують сільське господарство у 2019 році.

За підсумками 2019 року зростання обсягів с/г виробництва в Україні уповільниться до 1% (+/- 0,5 в.п.), говориться у коментарі Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на РБК-Україна.

Як зазначається в документі, у поточному році виробництво с/г продукції функціонує в умовах більших обсягів надання державної підтримки (майже в 2 рази станом на кінець жовтня 2019 року порівняно з даними станом на кінець жовтня 2018 року).

У той же час обсяги кредитування були меншими (за даними НБУ обсяги кредитів наданих ВЕД "Сільське господарство" станом на кінець жовтня 2019р. порівняно з даними станом на кінець жовтня 2018 року впали на 10,9%).

"Очікується, що за підсумками 2019 року зростання обсягів виробництва с/г продукції уповільниться, хоча обсяги врожаю зернових культур очікуються на вищому рівні ніж торік", — йдеться в документі.

Водночас, врожай технічних, овочевих та плодоягідних культур очікується нижчим через меншу врожайність ніж торік внаслідок аномальних погодних умов у травні-червні.

Поряд з тим, у тваринництві очікується позитивний вплив стабільного зовнішнього та внутрішнього попиту (зокрема, на продукцію птахівництва) та зниження темпів розповсюдження АЧС, додали в Мінекономіки.

 

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0