Мінагрополітики вважає, що для збільшення виробництва гречки аграріїв потрібно додатково стимулювати
Мінагрополітики та сільгоспвиробникам потрібно об’єднати зусилля для пошуку шляхів підвищення рентабельності виробництва гречки, оскільки останніми роками спостерігається циклічність у виробництві цього продукту, пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики. Про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час семінару «Стан та перспективи вирощування гречки. Made in Ukraine».
Захід було організовано міжнародною асоціацією наукових установ, виробників, переробників гречки та її унікальних продуктів. У зустрічі взяли участь народні депутати, представники Мінагрополітики, НААН України, Київської ОДА, профільних організацій, керівники підприємств.
«Коли в Україні зменшується площа під гречкою, насиченість внутрішнього ринку компенсується за рахунок зовнішнього постачання, подекуди, неякісним продуктом. Тому наше завдання – підвищити рентабельність виробництва цього унікального за своїми властивостями, дієтичного продукту. Потрібно додатково стимулювати виробників вирощувати саме цю культуру», - підкреслив Віктор Шеремета.
Заступник міністра зауважив, що рентабельність вирощування гречки є циклічним процесом. Так, рентабельність у сільськогосподарських підприємствах (великих та середніх) становила у 2013 році – -1%, у 2014 році – 29,5%, у 2015 році – 100%. У 2016 році почався процес зменшення рівня рентабельності. Тому зараз слід очікувати покращення привабливості виробництва гречки. Мінагрополітики опрацьовує можливість надання державних дотацій аграріям у майбутньому для того, щоб такі культури як гречка та жито були привабливими для виробництва.
Уже сьогодні для зменшення собівартості виробництва гречки для фермерів запропоновано державну підтримку – це компенсація 80% вартості закупленого насіння української селекції.
Також Віктор Шеремета відмітив, що потрібно стимулювати не лише саме виробництво, а і попит на гречку. До прикладу, є державні структури – заклади освіти, охорони здоров’я, військові частини тощо, де можна розповсюджувати цей дієтичний продукт, адже мова йде про здоров’я населення.
Наприкінці зустрічі було зазначено, що пропозиції сільгоспвиробників щодо збільшення виробництва гречки будуть опрацьовані та враховані Мінагрополітики.