Спецможливості
Новини

Травневі дощі сформували умови для рекордного врожаю кукурудзи в Україні, — Укргідрометцентр

02.06.2020
1925
Травневі дощі сформували умови для рекордного врожаю кукурудзи в Україні, — Укргідрометцентр фото, ілюстрація

Дощі, які пройшли на території України в травні, сформували умови для рекордного врожаю кукурудзи, за рахунок якого валовий збір зернових в 2020 р. може досягти 68 млн тонн. Повідомила 1 червня начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

«Дощі забезпечили хороше зволоження ґрунту під пізніми культурами – для кукурудзи, соняшнику та сої зараз сформувалися «райські умови». Поки що не вистачає тепла, але потепління прийде в Україну через 3-4 дні», — сказала вона.

На думку Т. Адаменко, українські аграрії зможуть зібрати 68 млн тонн врожаю в п.р., якщо на території країни збережуться сприятливі умови для зростання і рекордного врожаю кукурудзи.

«Щоб зібрати 68 млн тонн урожаю зернових, потрібен рекорд по кукурудзі. По пшениці в цьому році точно не буде рекорду — через посуху в березні-квітні постраждали посіви в Одеській, Херсонській та інших південних областях, де пшеничні поля найбільші в Україні», — сказала начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

Експерт підкреслила, що, хоча дощі забезпечили зволоження 80% посівних площ країни, на півдні опади були не такими великими, а в деяких районах збереглася ґрунтова посуха.

За словами Т. Адаменко, зволоження ґрунту під ранніми зерновими культурами покращилося, але не досягло оптимального рівня. В Одеській, Херсонській та інших південних областях урожай пшениці можна очікувати на рівні нижче середнього.

 

Інтерв'ю
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати

1
0