Спецможливості
Новини

Масова загибель бджіл на Прикарпатті

17.05.2018
1770
Масова загибель бджіл на Прикарпатті   фото, ілюстрація

За оцінками представників "Спілки пасічників Прикарпаття", на Прикарпатті спостерігали масову загибель бджіл. Пасічники оцінюють збитки, пише propozitsiya.com з посиланням  на повідомлення управління АПК Галицької РДА.

Компанію "Ґудвеллі Україна" (донедавна – "Даноша"), яка належить данським інвесторам і діє на території Калуського та Галицького районів, звинуватили в тому, що та обробляла угіддя з пшеницею та кукурудзою довкола села хімікатами, причому грубо порушуючи вітчизняне законодавство: обприскування полів проводилось вдень, не попередивши місцеві ради. Температура повітря того дня була високою – плюс 23, а вітер – у бік села.

У Галицькому районі Прикарпаття створили комісію для з’ясування причини масової загибелі бджіл.

"Пасічники направили своє звернення про масову загибель бджіл до райради. В районі створена комісія, вона виїхала на місце, де гинуть бджоли, відібрала проби бджіл і направила їх у лабораторію", - зазначив Бакалярчик.

За його словами, підприємство "Даноша", яке звинувачують у гибелі бджіл селяни, не має на території Деліївської та Ланівської сільрад посівів ріпаку чи інших культур, які можуть запилювати бджоли. Щоправда, власні поля, на яких поки нічого не зійшло, підприємство обробило гербіцидами. Відтак, зауважив, Бакалярчик, комісія має з’ясувати справжню причину загибелі бджолородин.

Пасічники стверджують, що підприємство обробило свої поля хімікатами, що призвело до загибелі комах, і вимагають від них компенсацію за збитки у сумі 300 тис. грн.

Ключові слова: пчелы, пасечники, гибель

Інтерв'ю
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0