Спецможливості
Новини

Маріупольський порт почав відправку соняшникової олії в Італію

28.02.2019
849
Маріупольський порт почав відправку соняшникової олії в Італію фото, ілюстрація

ДП «Маріупольський морський торговельний порт» (ММТП) в 2019 році розширило географію відправок соняшникової олії, додавши до традиційних країн-одержувачів Єгипту та Іспанії - Італію. Про це повідомила прес-служба госстівідора. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Порівняння показників роботи порту в січні 2018 та 2019 років дозволяє зробити висновок про значне збільшення обсягів переробки за двома видами вантажів, зазначає прес-служба. Зокрема, в три рази підвищилася перевалка будівельних вантажів: 11,1 тис. тон і 33,4 тис. тон відповідно, майже в чотири рази - зернових: 10,6 тис. тон та 42,6 тис. тон.

«А ще в січні 2019 року в номенклатурі вантажів з'явився рядок «наливна олія»: 14,5 тис. тон. Варто також відзначити, що і в минулому році українські виробники через наш порт кілька разів відправляли соняшникову олію на експорт. Але тепер до двох країн-одержувачів Єгипту та Іспанії - додалася ще Італія», - сказано в повідомленні.

За інформацією ММТП, з початку російської агресії госстівідор скоротив напрямки поставок з 58 до 24 країн. «У 2012 році наша географія налічувала 58 держав. Їх кількість скоротилася більш ніж в два рази після початку політичної кризи на Сході України, який, зокрема, поширився на Азовське море та на Керч-Єнікальський канал», - повідомляла прес-служба.

Маріупольський морський порт розташований в північно-західній частині Таганрозької затоки Азовського моря, в 14 милях від входу в затоку. Акваторія порту включає внутрішній та зовнішній рейди. Кількість вантажних причалів - 18, довжина вантажного причального фронту - 3,657 кілометра. ДП «ММТП» є єдиним портовим оператором Маріупольського морпорту.

Маріупольський морпорт в 2018 році скоротив вантажообіг в порівнянні з 2017 роком на 9,6% - до 5,887 млн ​​т. Питома вага порту в вантажообігу морських портів України склав 4,4% проти 4,9% в 2017 році.

Інтерв'ю
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0