Спецможливості
Новини

Лідер за врожайністю зернових та зернобобових — Івано-Франківщина

11.08.2022
600
Лідер за врожайністю зернових та зернобобових — Івано-Франківщина фото, ілюстрація

Попри війну та пов’язані з нею труднощі, жнива в Україні тривають. В умовах військової агресії росії українські аграрії продовжують невтомно працювати на рідній землі для забезпечення продовольчої безпеки нашої держави та світу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на komagropolit.

Так, за інформацією Мінагрополітики аграрії 11 областей України повністю закінчили обмолот гороху, а в Одещині і Миколаївщині на 99 % закінчили збирання пшениці. В Одеській області намолочено 2,5 млн тонн зерна, в Дніпропетровській — 2 млн тонн. Аграрії Вінниччини та Миколаївської області зібрали по 1,6 млн. тонн зерна, Кіровоградщина — 1,4 млн тонн, Хмельниччина та Черкащина намолотили понад 1 млн тонн зерна кожна.

Збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 4,8 млн га (41%) при врожайності 36,4 ц/га, намолочено 17,5 млн тонн зерна в т.ч.:

  • пшениці обмолочено 3,5 млн га, при врожайності 36,0 ц/га намолочено 12,6 млн тонн;
  • ячменю обмолочено 1,3 млн га при врожайності 33,8 ц/га намолочено 4,4 млн тонн;
  • гороху обмолочено 101 тис. га, при врожайності 22,4 ц/га намолочено 226 тис. тонн.

Крім того, збирання озимого ріпаку проведено на площі 929 тис. га, (79%) намолочено 2,5 млн тонн насіння при врожайності 26,8 ц/га.

Аграрії Одещини намолотили 2,5 млн тонн зерна, Вінничини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Хмельниччини та Черкащини намолотили більше 1 млн тонн зерна в кожній.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Івано-Франківщини — 61,2 ц/га.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0