Спецвозможности
Новости

Китай переходить на бразильський соєвий шрот

22.11.2022
261
Китай переходить на бразильський соєвий шрот фото, иллюстрация

Китай, який є найбільшим світовим виробником та споживачем соєвого шроту, в умовах внутрішнього дефіциту планує розпочати масштабний імпорт його з Бразилії, але учасники ринку сумніваються, що переробники займатимуться імпортом, навіть в разі отримання дозволу на це.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Зменшення обсягів імпорту сої до КНР почалося ще у липні 2022 р, що привело до скорочення пропозицій соєвого шроту на внутрішньому ринку та зростанню цін.

Заданими китайської митниці, імпорт сої у 3-му кварталі зменшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 9,1%, зокрема у жовтні —на 19% до 4,14 млн т, що є найнижчим показником жовтня з 2014 року. Внаслідок цього спотові ціни на соєвий шрот за місяць виросли на 5,6% та вже на 61% перевищують торішній рівень.

Аналітики очікують, що в листопаді Китай збільшить імпорт сої до 7,5 млн т, а у грудні —до 9,5 млн т на тлі активних закупівель у США, проте щомісяця потрібно повертати 1,5 млн т сої до держрезервів, які окремі переробники зменшили, намагаючись скоротити дефіцит.

Китайські покупці чекають зниження цін на сою у січні, коли Бразилія почне збирати свій рекордний врожай.

Після нещодавнього дозволу на імпорт до Китаю бразильської кукурудзи влада КНР розглядає можливість масштабного імпорту з Бразилії ще й соєвого шроту. Процес оформлення відповідних документів триває і може завершитися найближчим часом, а ринок обговорює, як це вплине на комбікормові заводи Китаю та загалом на світовий ринок сої.

Ключевые слова: Китай, соєвий шрот
Интервью
Ірина Кухтіна
О необходимости объединения производителей ягод, львиная доля которых в Украине выращивается единоличниками и домохозяйствами, говорят уже давно. В прошлом году такая ассоциация - «Ягідництво України» - была зарегистрирована. Редакция... Подробнее
Ореховодства остается едва ли не самым прибыльным направлением садоводства
Интерес к ореховодству как к прибыльному бизнесу растет. Об особенностях этого сегмента рассказывает директор Института орехоплодных культур Виталий Радько.  

1
0