Спецможливості
Новини

Китай переходить на бразильський соєвий шрот

22.11.2022
419
Китай переходить на бразильський соєвий шрот фото, ілюстрація

Китай, який є найбільшим світовим виробником та споживачем соєвого шроту, в умовах внутрішнього дефіциту планує розпочати масштабний імпорт його з Бразилії, але учасники ринку сумніваються, що переробники займатимуться імпортом, навіть в разі отримання дозволу на це.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Зменшення обсягів імпорту сої до КНР почалося ще у липні 2022 р, що привело до скорочення пропозицій соєвого шроту на внутрішньому ринку та зростанню цін.

Заданими китайської митниці, імпорт сої у 3-му кварталі зменшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 9,1%, зокрема у жовтні —на 19% до 4,14 млн т, що є найнижчим показником жовтня з 2014 року. Внаслідок цього спотові ціни на соєвий шрот за місяць виросли на 5,6% та вже на 61% перевищують торішній рівень.

Аналітики очікують, що в листопаді Китай збільшить імпорт сої до 7,5 млн т, а у грудні —до 9,5 млн т на тлі активних закупівель у США, проте щомісяця потрібно повертати 1,5 млн т сої до держрезервів, які окремі переробники зменшили, намагаючись скоротити дефіцит.

Китайські покупці чекають зниження цін на сою у січні, коли Бразилія почне збирати свій рекордний врожай.

Після нещодавнього дозволу на імпорт до Китаю бразильської кукурудзи влада КНР розглядає можливість масштабного імпорту з Бразилії ще й соєвого шроту. Процес оформлення відповідних документів триває і може завершитися найближчим часом, а ринок обговорює, як це вплине на комбікормові заводи Китаю та загалом на світовий ринок сої.

Ключові слова: Китай, соєвий шрот

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее

1
0