Спецможливості
Новини

Хто і на що отримає 400 млн євро кредиту для АПК

21.09.2016
1044
Хто і на що отримає 400 млн євро кредиту для АПК фото, ілюстрація
Евро кредит для АПК

Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо надання 400 мільйонів євро кредиту в рамках проекту “Основний кредит для аграрної галузі – Україна”.

Про це повідомляє прес-служба Мінагропроду

За відповідне рішення проголосувало 269 депутатів.

Позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Мінфіну, що за участі Мінагрополітики та у взаємодії з ПАТ “Укрексімбанк”, надасть фінансові ресурси комерційним банкам. Обрані банки, у свою чергу, здійснюватимуть відбір проектів, їх фінансування та моніторинг практичної реалізації цих проектів.

Строк надання кредитів – до 12 років із 4-річним пільговим періодом. Проект планується реалізувати в період з 2016 до 2020 року.

Варто зазначити, що за рахунок кредитних коштів може бути покрито до 50% вартості проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або засоби кінцевих бенефіціарів. З рештою, реалізація проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі близько € 800 млн.

Позика надаватиметься на:

  • Первинне виробництво зернових та олійних культур.
  • Розвиток, модернізацію та сертифікацію потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур.
  • Реконструкцію виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства.
  • Обладнання та інфраструктуру для рибопереробки та консервування.
  • Дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Увесь комплекс заходів дасть можливість збільшити податкові надходження підприємств до бюджету країни, позитивно вплине на бізнес-клімат та створить передумови для активізації інвестиційної діяльності. Крім того, це допоможе українським аграріям наростити експорт і створити робочі місця.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Зараз багато говориться про деградацію грунтів. Сайт propozitsiya.com попросив детальніше прояснити суть проблеми і порадити шляхи її вирішення генерального директора Інституту охорони грунтів Ігоря Яцука. І він дав докладне інтерв’ю.   Як... Подробнее

1
0