Хто диктує правила на ринку землі та як заробляти на паях
Із відкриттям ринку землі із липня 2021 року українці отримали можливість інвестувати гроші у новий ліквідний актив.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на glavcom.
Як стверджують експерти, це — достойна альтернатива традиційним інвестиціям у нерухомість, депозити чи цінні папери. Так, придбавши сільськогосподарську землю, інвестор одержить готовий бізнес, який даватиме стабільний прибуток під виглядом орендної плати. Про інвестиції в українську землю розповів Денис Башлик — співзасновник інвестиційного об’єднання Land club.
Зокрема, він нагадав, скільки видів цільового призначення земель закріплено на законодавчому рівні та які землі не можуть належати приватним особам, а які — юридичним.
За словами Дениса Башлика, раніше орендар диктував правила, та після відкриття ринку землі — це став ринок продавця.
«Тепер людина має альтернативу: крім як здати в оренду, можна продати цей пай. І не факт, що вона не продасть це конкуренту, який буде проти того, щоб хтось орендував в тому, чи іншому районі», — зазначив він.
Також він зауважив, що та ціна, яка нині існує на ринку землі — це ціна відкладеної пропозиції.
«Тобто продають люди, які були готові продати ще 2-3 роки тому, але держава не дозволяла цього зробити. Це люди, яким терміново потрібні гроші. І ціна наразі дійсно не є ринковою. Вона є нижча ринкової. Тому вкладати сьогодні в землю і отримувати в якості пасивного доходу десь до 10-11% річних — це, на мій погляд, дуже перспективний напрямок. Навіть якщо порівняти з банківськими депозитами, тому що ваші гроші підтверджені нерухомістю», — наголосив фахівець.