Спецможливості
Новини

КСУ назвав підстави для визнання закону про ринок землі неконституційним

16.11.2020
785
КСУ назвав підстави для визнання закону про ринок землі неконституційним фото, ілюстрація

Якщо Конституційний суд дійде висновку, що земля як національне багатство не може перебувати у приватній власності або перебуває у приватній власності, але не може вільно бути продана, то це стане підставою для визнання неконституційним закону про запровадження вільного ринку землі, заявив Федір Веніславський, представник президента в КСУ. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на radiosvoboda.

«Для того, щоб спрогнозувати, яким буде рішення по землі треба, знову ж таки: розмежовувати два питання, тому що зараз Конституційний суд України розглядає не питання про неконституційність закону, яким було запроваджено ринок земель сільськогосподарського призначення», — розповідає Веніславський.

Закон дає офіційне тлумачення частини першої статті 13 і частини першої статті 14, яка говорить, що земля є національним багатством, що природні ресурси перебувають у внутрішній власності українського народу і від імені українського народу здійснюється право власності органів державної влади.

«Але якщо ми в цьому рішенні щодо офіційного тлумачення побачимо, що Конституційний суд дійшов висновку, що, наприклад, земля як національне багатство не може перебувати у приватній власності або перебуває у приватній власності, але не може вільно бути продана, то я думаю, що це стане стовідсотковою підставою для наступного визнання неконституційним вже закону про запровадження вільного ринку землі», — пояснює представник президента в КСУ.

За його словами, якщо подивитися на проєкт рішення, який був оприлюднений в «Дзеркалі тижня» суддею Сасом, який суддя-доповідач по цій справі, то після нього телефонували колеги і наголошували, що цей проєкт, якщо буде ухвалений, відкидає Україну в Радянський Союз. Це соціалістичний проєкт, який нічого спільного з ринком землі не має і не може мати.

«Я думаю, що зараз, до зняття напруги політичної, певної „психії“ навколо КСУ, Конституційний суд України взагалі має зупинитися і не розглядати жодних рішень. Немає на сьогоднішній день таких рішень, які були б, скажімо так, вкрай необхідні для якихось термінових завдань, які має вирішити суд, має вирішити влада», — підсумував Федір Веніславський.

Ключові слова: закон, ринок землі, КСУ

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0